Öğrencilik Hayatında Yurt mu Ev mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Öğrencilik yıllarında en çok arada kanılan konu. Eve mi çıksak yurtta mı kalsak ? Şu zamana bakarsak her ikisi de maddi açıdan çok pahalı. Yurtlar da öyle ama yurtta yemekler hazır, çamaşırlar yıkanıyor, ortam eve göre daha sosyal ve eğlenceli. Evde kalmak ise hijyenik açıdan daha rahat sadece siz veya bir arkadaşınız var. Rahat rahat misafir alabiliyorsunuz, oyun geceleri düzenleyebiliyorsunuz. Belki evin ihtiyaçları biraz yorabilir ama hallediliyor. Kendi eviniz sonuçta konfor olarak yurttan ççok daha avantajlı. İkisinde de kalmış biri olarak seçim yapmakta zorlanıyorum ama yaş ilerledikçe ev diyebilirim. Son sınıfta özellikle iş hayatına atılacağınız için yurdun enerjisi yorabiliyor. İlk sınıflarda ise yurt harika bir seçim.
    killforyou
    ilk senenizde mutlaka yurtta kalın kardeşlerim, sosyalleşin arkadaş edinin ve ertesi senelerde sevdiğiniz insanlarla eve çıkın.
     fuzbing
     İlk sene yurt, sonraki sene ev olabilir. Ev içinde maddi durumunuz müsaitse, her hafta temizlikçi alabileceksiniz, sık sık dışarıdan yemeye maddi gücünüz varsa.
      farkedmez
      KYK yurdu yoktu okuduğum yerde ve özel yurtta kalmıştım. Şahsen orası daha iyi bence.
       abdes_terligi
       ilk sene yurt sonrası ev gibi daha iyi hem deneyim kazanılmış olur
        palmiye
        Ben önerilerden farklı olarak ilk birkaç ay evde kaldım. Eve giren çıkan belli değildi, temizlik ve düzen sorunları vardı. Oda arkadaşım ile yurda çıktım ve ordan da memnun değildim. Sonuç olarak bitti.
         silmarillion
         rahat etmek, gelen ağam giden paşam istiyorsanız, gelecek kaygınız yoksa ev, yoksa yurt, yurt ortamlarında üniversite daha çabuk bitiyor, nedeni malum
          gilad-pellaeon
          seneye girince ilk senem yurtta geçecek yeni kişilerle tanışmak için sonra ikinci sene ev düşünüyorum
           gulfemkaya
           Maddi açıdan bir yorum yapmak mümkün bile değil de kıyaslama da devlet yurdu ucuzdur evden ev ucuzdur özel yurttan diyebiliriz ama öğrenci hayatı isteyen ev diye kafayı yer bence genel
            sihirbaz
            ev tabii ki yaz miss rahat ev arkadaslari ne samata olur ama yurtta omur mu gecer yahuu
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.