3
19.11.2020
Nurseli İdiz ve Sevda Türküsev'in "Bir Başkadır" Tartışması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   camparice
   Geçtiğimiz günlerde Nurseli İdiz'in katıldığı Canlı Masa programında, programın sahibi Sevda Türküsev ve diğer konuk olan gazeteci Serra Karaçam'la girdiği absürt tartışmadır. Nurseli İdiz, başı açık bir oyuncunun pek rahatlıkla başörtülü bir rolü oynayabildiğini Öykü Karayel'in Bir Başkadır dizisindeki rolünden hareketle dile getiriyor. Bunun devamında başı kapalı bir oyuncunun da bir rol için başını açabileceğini öne sürüyor. Karşılığında ise Sevda Türküsev tesettürün Müslüman bir kadının üniforması olduğunu ve bu yüzden tesettürlü bir kadının oyunculuk yapamayacağını öne sürmüştür. Serra Karaçam da bu fikri desteklediğini gösterecek şekilde, tesettürlü bir kadının müzisyen de olamayacağını söylüyor. Bence bırakın da isteyen istediği gibi yaşasın. Kimsenin hiçbir grup, kişi, kurum üzerinde böylesi bir genelleme yapmaya hakkı yoktur. İsteyen istediğini yapar. Peki siz ne düşünüyorsunuz?
    busrawashere
    bu nasıl diyalog amk
     djsinemovic
     İnsanlar istediği her mesleği icra edebilir evet. Kamera önünde olup olmamak da örtülü bir kadının ancak kendi tercihidir, kimseyi ilgilendirmez. Ama oyunculuk bazında konuşuyorsak her karakteri yaşayabilen ve yaşatabilen bir oyuncuya duyacağım saygıyı sadece belli rolleri kendine uygun gören bir oyuncuya duyamam. Bunun benzerini erkek hastaya dokunmayan kadın, örtülü, doktor konusunda da konuşmuştuk aslında. Dininiz ve onu yaşama biçiminiz sizi ilgilendirir, ama bu durumda gerekliliklerini yerine getirebileceğiniz meslekler tercih etmelisiniz. Çünkü meslekler sizin inançlarınıza göre değişemez herkese eşit fırsat sağlanmamış olur bu durumda
      asit
      Türkiye dizi tartışmaya devam etsin amk..Salak herifler ya
       plazacalisani
       Hayatımda daha saçma bir diyalog görmedim. Güzel bir dizi şahane bir oyunculuk. Bitti bu kadar
        ecemovskiii
        Nurseli İdiz nasıl bir kafa yaşıyor ben merak ediyorum cidden. Rol gereği başındaki örtüyü çıkaracaksan o örtünün ne anlamı var? Sapla samanı karıştırmış.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.