Normalleşmeyip Arkadaş Davetlerine İcabet Etmemek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Karantinadan sonra normalleşeli bir hayli zaman oldu. Ancak ben hala zaruri işlerim dışında normalleşebilmiş değilim. Dışarısının hala çok tehlikeli olduğuna ve bu süreçte de evde kalmanın gerekliliğine inanıyorum. Arkadaşlarım ise bir o kadar normal ve sosyal. Her gün arkadaşlarımın davetlerine bir bahane bulmaktan yoruldum. Var mı benim gibi normalleşemeyenler?
    sedefartuny
    Evet birde küsüyorlar. Bakın arkadaşlarım bana kırılmayın. Sizin bana evden çıkma demeniz gerekiyor. Kronik hastalığım var çünkü. Ama maskeni tak gel işte diyorlar. Bu dönemde arkadaşlığımı gözden geçirmek istediğim çok kişi var yalan yok.
     benita
     Cafelere gidip oturmak hâlâ riskli evet ama açık havada kurallara uyarak sosyalleşmek de mümkün. Hastalık hemen bitmeyecek bu kurallarla yaşamaya alışmamız lazım
      zimbo
      millet zamanında luppo almak için markete akın eden dayıya bir ton kaydırmış sonra topluca tatil bölgelerinde çılgınca hem de maskesiz eğlenmiş vakaları bu hale getirmiştir ki biz kendimiz normalleşmeyi bilmiyoruz nasıl ülke olarak normalleşelim ki. he unutmadan bir ara topluca düğünlerde falan da bulunun da zaten bu yüzden insanlar düğün yapıyor normalleşmek lazım!
       matruskaa
       Şehir dışı gezilerine bile başlamış arkadaşlarım. Buluşup oturmak için kalabalık ortamlara girme istekleri ve benimde bu isteği olumsuz karşılamam sonucunda birde trip yiyorum. Ha birde şey var: "bir tek sen zekisin zaten. Aman cikma sakın". Vallahi cahillik. Bir insanı normal zamanda bime davetine mecbur bırakma lüksün yokken ,sen gidip bunu yeni normalde yapıyorsun.
        mrlawyerkk
        Ben. Mevzu normalleşmek ya da normalleşememek değil. Şu dönemde sosyal aktivitelerin durması gerektiği kanaatindeyim. Mecburi eylemlerin dışında kalabalık ortamlardan uzak durmamız gerekiyor. Normalleşmek bu değil zaten. Ben de sürekli davet alıyorum, corona var dediğim her arkadaşım ama işe gidiyorsun diyorlar. Bir saat aradaki farkı anlatmak durumunda kalıyorum. Muzdaribim.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.