Normalleşme Beklerken Uzmanlardan Yeni Açıklama: 'Nisan Ayında Üçüncü Dalgayı Görürüz'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Kısıtlamaların kalktığı ilk cumartesi sokaklar doldu. Trafik yoğunluğu yüzde 80’lere ulaştı. Manzarayı değerlendiren uzmanlar ise “Bu pandemi böyle asla bitmez” dedi. Koronavirüs önlemleri kapsamında üç aydır uygulanan hafta sonu kısıtlaması sonrası İstanbul’da kısıtlamasız ilk Cumartesi günü manzara hiç iyi değildi. İstanbul’un sahillerinde yürüyüş yapanlar, balık tutanlar, yanlarında getirdikleri sandalyelere oturanlar büyük kalabalık oluşturdu. Sahil restoranlarında yer kalmadı. Sahile ulaşmak isteyenlerin araçları uzun araç kuyruklarına neden oldu. Eminönü Meydanı da eski kalabalık günlerine geri döndü. Taksim ve İstiklal Caddesi’nde de insan kalabalığı nedeniyle adım atacak yer kalmadı. Trafik yoğunluğu, öğleden sonra yağmurun da başlamasıyla yüzde 80’lere ulaştı. İstanbul’daki manzarayı Milliyet’e değerlendiren uzmanlar ise “Bu pandemi böyle asla bitmez” dedi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, son birkaç gündür hastanelere başvuru sayısında bir miktar artış olduğunu belirterek, “Kafeler, lokantalar böyle dolar taşarsa Nisan ayında üçüncü dalgayı görürüz. Nişantaşı’nda kafe ve kapalı mekanların dolup taştığını gördüm. Trafik her yerde kilitlenmiş durumda. İnsanlar bunaldı ancak dikkatli olmalıyız. Bu şekilde devam edersek maalesef yine kötü günler bizi bekliyor” dedi.
   https://onedio.com/haber/normallesme-beklerken-uzmanlardan-yeni-aciklama-nisan-ayinda-ucuncu-dalgayi-goruruz-969539?ref=slider3
   Detaylar
    makeup-alp
    Koronavirüs bitmeyecek bence. Grip, soğuk algınlığı gibi hayatımızda yer almaya devam edecek. Bir zaman sonra bunu normal karşılamaya başlayacağız. o zaman Ölüm olmayacak diye düşünüyorum, gripte pek olmadığı gibi. İnsan vücudu alıştıktan sonra ... Dünya nüfusunun yüzde yüzü aşılansada koronavirüs bitti diyemeyiz, aşı koronavirüs aşısı değil, insan vücudunda bağışıklığı arttırmak için geliştirilmiş bir aşı. Koronavirüse karşı daha dirençli olunsun diye. Koronavirüs aşısı bulunamadı yani.
     peripedia
     Bu açılmanın ardında ne var çok merak ediyorum. Akıl ve mantığa bu kadar uzak bir normalleşme olamaz çünkü. Bunun sonun ne olacağını uzmanlardan duymaya gerek yok. Hepimiz biliyoruz.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.