Non-Binary Nedir Ve Kimlere Denir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   rafadanlop
   Non-Binary ifadesini daha önce hiç duymuş muydunuz? Duymamış olmanız muhtemel. Non-Binary çok da bilenen bir kelime değil aslında. Nedir bu Non-Binary? Kimlere Non-Binary denir? Non-Binary sözlük anlamı olarak “iki şeyden oluşmayan” “iki şeye işaret etmeyen” anlamlarını taşıyor. Bu terimi, cinsel kimliğinde her iki cinsiyete de ait olarak hissetmeyen bireyler için kullanıyoruz. Bu durum Non-Binary bireylerde kimine göre iki cinsiyetin arasında hissetme, kimine göre iki cinsiyetin dışında hissetme olarak değişkenlik gösteriyor. Ancak kesin olan şu ki Non-Binary bireyler iki cinsiyete de kendinlerini özdeşleştiremiyor. Aslında bu bireyler yıllardır hayatımızda. Fakat bazı şeyleri yeni yeni öğrendiğimiz gibi Non-Binary tabiri de bunlardan biri. Konunun özeti olarak şunlara da açıklama getirelim. Bu insanlar dişi veya erkek tanımlarından biri olarak dünyaya geliyor. Fakat cinsiyet kimlikleri kadın ve erkek sisteminde olmuyor. Yani bu iki cinsiyete de kendinlerini yakın görmüyorlar.
    me_out_bye
    Non-Binary değiliz çok şükür. Birde onla mı uğraşacaktık ;d Tipik mal erkeğim. Erkek cinsi türleri içinde olanlardan bir tanesi. Easy. Mind fvk bir cinsel yönelimim yok. Tanrii bunlarada yardım etsin ne diyek 🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♀️ Bunlar/Onlar They/Them ok. Bu bakar mısın. Sizde bu ya da onlar reyonu var mı acaba? Hadi yaa sadece kadın ve erkek mi? Pff. O hadi gidelim buradan.
     sairsel
     Binary sistem dijital elektronikte kullanır. Sadece 0 ve 1 den oluşan ikili sayı sistemini esas alır. Non-Binary ilk defa duydum.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.