Nişanlımın 'Ne Yani Evlenince Beni Kirada mı Oturtacaksın?' Demesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cimilli
   Aylar öncesinde, evlenmeye karar verdiğimiz ilk gün benimle birlikte her türlü zorluğu göze aldığını, benim varlığım haricinde hiçbir şeye ihtiyacının olmadığını söyleyen nişanlımın ağzından çıkan cümleler bunlar. Kasım ayında düğünümüz var. Nişanlanırken birikmiş paramla ve babamın da maddi desteğiyle bir ev alma planım vardı. Bundan nişanlıma da bahsetmiştim. Evlenene kadar bize ait bir ev satın alacaktım. Fakat hem babamın işlerinin bozulması hem de ev fiyatlarının aşırı derecede yükselmesiyle ev alamadık. Bu nedenle nişanlıma bir süre kirada oturmamız gerektiğini, ev satın alma fikrimi bir süre ertelemek zorunda kaldığımı söyledim. Nişanlanırken sadece benim varlığıma ihtiyacı olduğunu söyleyen o romantik kıza kendisine bir süre kirada oturmamız gerektiğini söylediğimde "nasıl yani beni kirada mı oturtacaksın" şeklinde bir tepkiyle karşılaştım. Arkadaşlarının evlenirken onlarca istekleri olduğunu, eşlerinin hepsini karşıladığını, kendisinin ise sadece kafasını sokacağı bir evi olmak istediğini, bunun karşılamayacağım halde ailesinin beni istemediğini söyledi. Nişanlanırken verdiği sözler nerde peki ? Sadece bana ihtiyacı olduğunu, mal ve mülkte gözü olmadığını söylemişti oysaki. Bu kızın kafasını kim karıştırdı ? Yoksa hep böyle miydi de bana rol mü yapıyordu ? Nişanlımı gerçekten çok seviyorum ve ondan ayrılmayı göze alamıyorum. Fakat bir yandan da ev almaya gücüm yetmiyor, bu durumda nasıl bir yol izlemem gerektiğini sizlere de danışmak istiyorum...
    semaakonurr
    Toki’ ye başvur cimilli . Orda uygunmuş evler kdmdmdöödmdm 😂😂😂
     semaakonurr
     Bak ya da iban at Dio halkı olarak aramızda halledip atarız hesabına kdldmdölsls 😂😂😂😂
      mrsnl33
      Lan o kadar hava basıyordun zenginim diye 😂😂😂
       silivri
       Reis sen ekşiden hikaye yazdın madem ben de ekşide verilmiş bir cevabı koyayım buraya. Hem kendimi yormamış olurum. Ekşi'den alıntı kısım: eski alt komşumun repliği. yeni evli bir çift taşınmıştı bir alt kata, henüz çok genç ve yeni evli olmalarına rağmen sürekli kavga ediyorlardı, bir ara bi bahaneyle tanıştık. kız dert yandı bana, ''evlenirken ailesi söz verdi, ev alacaklardı. almadılar, şimdi kirada oturuyoruz ve ben aileme, arkadaşlarıma herkese rezil oluyorum'' diye ağlıyordu. en büyük problemleri bu konuydu ve kavgalarının şiddeti git gide artıyorken ben yürümez bu evlilik diye düşünmeye başladım. fakat ne oldu? çocuğun ailesi ev aldı! şimdi kendi evlerinde ve çok mutlularmış, geçen gün aradı, ''abla aşkolsun hala gelmedin yeni evime'' diye sitem etti, bi ev hediyesi alayım da gideyim bari yakında... kıssadan hisse: bütün suçu kızlara yüklemeyin, erkekler de bi tuhaf, baştan koysana kurallarını, böyle bir konu için seninle sürekli kavga eden, rezil olduğunu düşünen karına hak veriyorsan, ailenin imkanlarını zorlayıp, borca sokarak ev aldırıyorsan sana da ayıp.
        solenya
        içeriği geçtim olayı betimlemen kelimelerin uyumu muhteşem cimili. güzel yazıyorsun. tabi çalıntı bir hikâye değilse
         jarlvarg
         O'na ev de begendiremezsin bosver. Böyle kizlarla isin olmamali senin.
          sedefartuny
          Ben bunları anlamıyorum arkadaş ya ev edineceğiniz para ile ticaret yapıp o parayı 3-5 ayda amorti etmek varken neden kirada oturmaktan bu kadar zul duyarsınız ki?
           sairsel
           Nişanı at, kızda kurtulsun sende kurtul 😄
            android_dahaiyi
            kira derdi bitmez bu zamanda, ev sahibi olmak daha mantıklı. kız iyi düşünmüş bence
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.