Nipah Virüsü (NİV) Yine Yarasalardan Bulaşan En Ölümcül Virüs
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   rahat
   allah belasını versin bu hindistan'ın da çin'in de. hindistan'da görülmüş nipah virüsü. 12 yaşında bir çocuk ölmüş bu yüzden. ölüm oranı da sıkı durun, %75'miş. "Nipah virüsüne (NİV) yakalanan biri öksürük, boğaz ağrısı, ağrı, yorgunluk ve nöbetlere ve ölüme neden olabilen beyin şişmesi gibi solunum semptomları yaşıyor. Hastalığın 45 günlük kuluçka süresinin belirtileri arasında baş dönmesi, uyuşukluk, değişmiş bilinç ve akut ensedaliti gösteren nörolojik işaretler takip edebilir." beyin şişmesi nedir ya korkunç. "Araştırmalarda ölümcül potansiyele sahip virüsler arasında en tehlikeli olan virüsün Nipah virüsü olduğu belirtiliyor. Uzun kuluçka süresi hastalığın yayılması için gereken ortamı yaratırken henüz virüs için aşı veya ilaç bulunabilmiş değil. Ölüm oranı yüzde 75'e kadar çıkan virüsün kaynağının ise yarasalar olduğu belirtiliyor." meyve yarasalarından bulaşıyormuş. oğlum yemeyin lan şu yarasaları.
    absurdizm
    bana ne diyosun aq yobazi demezseniz şey diycem. bunlar bana harbi bilerek yapılıyor gibi geliyo yaa. yani kimya yoktan bir şey var olmaz diyor. yani var ediyorlarki olsun. çünkü herkes başka bir gezegene yerleşecek teknolojinin olmadığının ve dünyanın yok olduğunun farkında. bir tane değil bissürü Thanos var.
     fairytale-
     Küçükken en yararlı hayvan hangisi diye soranlara yarasa; bir işe yaramasa adı neden yarasa olsun ki diye cevap veren ben .s insanlığın kökünü kuruttu lan hayvan hala ne s*kime yarasa
      fuzbing
      Bakın boku çıktı, yok toparlanacaksa dünya tamam üreyelim ki ülkemiz güçlü olsun genç nüfus lazım da, yok böyle bir dünya varsa bir zahmet kimse s***mesin, çocuk yapmasın da arkamızdan sövmesinler.
       gossipdio
       Virüs geçmişten beri var ama bu artık çığır açtı bunların pisliklerini biz çekiyoruz yeter aw
        silmarillion
        Eh amk sonunda Napah virüsü de gelmiş, virüs de bıktı tabi artık naptın müdür ne zaman gidiyon diye millet soruyor habire:)
         gulfemkaya
         Su virüsleri bir salalim ya ilk defa ortaya çıkmıyor bunlar koronadan sonraki panik halini dagitalim
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.