Nihat Hatipoğlu'nun "Bir Sokaktan Hayretler İçinde Geçtim, Dışarıda Dört Genç Kız Bira İçiyordu" Açıklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Sabah yazarı ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, bugünkü köşesinde "Gençleri kim zehirliyor" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Gençlerin sosyal medya ve internet çağının başlamasıyla yaygın ve kapsamlı bir dejenerasyonla muhatap olmaya başladıklarını belirten Hatipoğlu, "Belli merkezler gençleri inancından, tarihinden ve ailesinden koparmak için projeler geliştirdiler. İnançsızlığa ve inkara sevk edebildikleri gençleri istismar etmek, kullanmak ve amaçlarına hizmet ettirmek çok daha kolay olacaktı zira" dedi. Gençleri çok sevdiğini ve onlara güvendiğini ifade eden Hatipığlu, şöyle devam etti: "Zira her gün sokaktayım. Ve kulağında küpesiyle, farklı giyim tarzıyla, kollarında dövmeleriyle görünen gençlerin yolumu kesip beraber fotoğraf çektirdiklerini, ellerindeki sigarayı edeben -saklamayaçalıştıklarını görüyorum. Biliyorum. Bir ilimizdeki bir sokaktan hayretler içinde geçtim. Meğer o sokak genç kız ve erkeklerin daha yoğun geldikleri bir yermiş ve dışarıda, içeride doğrusu Avrupa'nın herhangi bir merkezindeki görüntüyü aksettiriyordu. Dışarıda dört genç kızımız bira içiyorlardı. Yüzümüzde maske vardı. Beni tanıdılar ve dördü birden biralarını sakladılar. Mahcup bir gülümseme ile "Hocamız geçiyor çocuklar" dediklerini işittim. Daha var. Edep, saygı elbet var. Ama oradakiler de bu ülkenin evlatları, çocukları. Onları yok saymak yerine var kabul edip, öyle hareket etmek lazım. Ve o gençlerimizi asli karakterine yönlendirecek bir yol takip etmeliyiz. Yoksa gelecekte köprü altlarında vücuduna zehir enjekte eden genç bedenlere şahit oluruz."
    utumasasiilekayanaddam
    Nihat Hatipoğlu kim mk
     patiklipengui
     Bu şey değil mi ya program başına bilmem kaç bin alan değerli hocamızzz (!)
      gregory_
      Niye saklıyorlar ki, karaktersizmiş kızlar.
       lucrecia_
       gençlerden once kendisi boş yani alti doldurulamayan bilgilerle aile büyüklerinin beyinlerini çok güzel dolduruyor onu kaleme almalı basinada kendini yazmali
        furkanbozkurt
        O 4 kıza afiyet olsun yarasın demek istiyorum. Zira alkol tüketenler din tüccarlarından daha az zararlılardır.
         cinayetvaraga
         Tekkelerde oglancılık yapan sahtekarları, ensar vakfını, kozandaki yurt yangınını, alemlerde balya balya para harcayan tarikat liderlerini, kızları intihara sürükleyen milletvekillerini, ve daha nice soysuzu yazmaya götün yer mi çakma hoca? Hiçbir alkol, sigara yozlaşmış islam zihniyetinden daha zararlı olamayacak seni gidi hocq müsveddesi.
          free-spirited
          Sen ne arıyorsun orda diye bir soracağım. Evdekileri bağlamışsın kendine.
           samanyolundan
           kızlarda para varmış be,biz gibi sahtesini içmiyorlardı dimi?
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.