Niçin LGBTIQA+'ya Karşısınız?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Şu anda Twitter'da #LGBTDernekleriKapatılsın gündem olmuş durumda. Bir sosyoloğum, hayatım boyunca adaleti ve eşitliği savundum. İnsanın hetero ya da homo olması hiçbir zaman benim için bir insan ayırma nedeni olmadı. Hiçbir zaman insanları yönelimlerine, cinsiyetlerine, milletlerine ve dinlerine göre ayıran bir ailem olmadı. Herhangi bir azınlık kesimi istememe durumunun niçin olabileceğini anlamıyorum. İnsan insandır. Aşk da aşktır. Ancak bu ülkede LGBTIQA+'ya karşı olan çok büyük bir kesim var. Bunun bir sebebi homofobi. Ancak büyük bir kesim homofobik olmamasına rağmen istemiyor. Niçin istemiyorsunuz? Size göre niçin ahlaksızlık? Düşüncelerimizi dio'layalım.
    leafgoat
    şimdi niçin karşısınız, niçin istemiyorsunuz yada size göre niçin ahlaksızlık demeyelim zira burada kimse bu tarz söylemlerde bulunmadı başlığı düzelt bence
     hysosiri
     Açıkçası tamamen birey olarak fikrim yani karşı olan güruh adına konuşmuyorum. Ben müslümanım ve Allah'ın emirlerine uymaya çalışıyorum, bahsedilen bu oluşum da inandığım dine göre lanetlenmiş öyleyse ben neden seveyim/ destekleyeyim? Ha ama önemli bir nokta var ki benim buna karşı olmam onlara saygı duymadığım anlamına gelmez onlara hakaret etme hakkım olduğu anlamına da gelmez sonuçta insan insandır yapabileceğimiz tek şey saygı duymaktır. Peygamber efendimiz önünden bir hristiyan cenazesi geçerken ayağa kalkıp insana olan saygısını gösterir, onun farklı bir dine mensup olması bir nefret sebebi asla olamaz. Ama başta da söylediğim gibi bu oluşumu kesinlikle desteklemiyorum dinibütün kişilerin böyle yollara sapmayacağını düşünüyorum dolayısıyla Allah herkese hidayet versin ne diyelim.
      noobzac
      Karşı olduğumuz aralarındaki provakatörler ve bu provakatörlere tolerans gösterilmesidir. Hak arıyorsan meramını anlatırsın. Başkalarının değerlerine saldırmazsın. Tabi olmadığın normlara dil uzatmazsın. İşbu kişiler hem konuyu baltalamakta hem de toplumu kutuplaştırmaya çalışmaktadır. Dilerim en kısa sürede layığını bulurlar.
       rotasizkerim
       Klasik sosyal medya gündemi oldu bu işler yani tepki vere vere tepkisiz kalır oldum!
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.