Nezaketin Zayıflık Olarak Algılanması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   fuind
   Günümüzden çook uzun yıllar önce nezaket daha çok güçsüzün güçlüye göstermek zorunda olduğu bir olguydu. Ancak insan evrimleştikçe ve medenileştikçe bu olgu artık orman kanunlarının bir parçası olmaktan çıkıp güçlünün de fazlaca sergilemiş olduğu bir davranış halini aldı. Dünya'nın özellikle gelişmiş olan ülkeleri başı çekecek şekilde birçok ülkesi bu konuda gerçekten iyi bir durumdayken, yaşadıklarım ve gördüklerim aynı durumun bizim ülkemiz için geçerli olmadığını gösterdi. Elbette bu algının altında onlarca, yüzlerce sebep vardır ancak unutmayın nezakete karşılık vermek asla bir sonuç değil bir seçimdir. Hepimiz her gün, her hafta bu insanlarla karşılaşıyoruz ve motivasyonumuzu tekrar toparlamak için savaşıyoruz. Nazik insanlar olmayı bırakmayın. Hala ülkemizde sandığımızdan çok daha fazla nezaket var ve gelecek nazik insanların gülümsemelerinde şekillenecek :)
    bunedio_
    Canımızdan bezdiren durum
     ketcaplisarma
     Yok anacım yok bu insanlara iyilik yaramıyo. İnsanlara güleryüzlü davrandıkça sömürüyorlar. Mal gibi davranana mal gibi davranacaksın. Demek ki hakedene nazik davranılması gerekiyor. Demek ki hakedene hakettiği gibi davaranılacakmış. Yoksa ters tepiyo
      alevalevay
      en çok yaşadığım durum maalesef. güler yüz gösteriyorsun nazik oluyorsun onlar seni enayi zannediyo. yazık size
       benita
       Maalesef nezakete toplum olarak çok alışık değiliz, esnafa hayırlı işler diyorsun yüzüne bile bakmıyor. Ne olarak algılanıyor bilemem ama alışık olunmadığı kesin :)
        gizemlicikolat
        Başıma sık gelen bi durum. Özellikle iş hayatında başkasına yapamadıkları çıkışları bana rahat rahat yapan iğrenç yöneticilerle sık karşılaştım bu yüzden. Nezaket ve saygı göstergesini g.tüyle anlayıp bizi ezmeye çalışmalarını anlayamıyorum. Biz de mi var hata? İlla denyo mu olacaksın?
         nyksky
         Karşıdakinin karakterine göre değişir. Kimisi nezaketine hayranlık duyar, insandır çünkü. Kimisi de " beni kırmaz bu nezaketle istesem s*kebilirim " diye düşünen hayvanlardandır. Adamına göre kullanınız.
          imailahorsilah
          Başıma ne geliyorsa bundan geliyor, kibar, hoşgörülü, naif davranınca kendileri gibi andaval sanıyorlar maalesef. En yakın arkadaşınız olsa bile. Biraz insaniyet.
           cosmic.aura
           Ne yazık ki böyle bir durum var. Toplumumuzda merhamet ve nezaket genel olarak zayıflık gibi algılanıyor.
            sinyorseyfo
            Bağıranın agresif olanın kendini haklı sandığı bir toplulukta çok normal bir olgudur
             ofansifvekaramizah
             "Sükunet zayıflıktır, etmeyeceksin" -İrem Derici.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.