114
29.4.2020
Netflix'in Her Ama Heeer Dizisindeki LGBT Dayatmalarına Ne Diyorsunuz
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   kenantatlitug
   Karantina sürecinde fark ettiğim bi durum bu. Neredeyse her dizide var heeer. Rahatsız olmuyorum ama her dizide de olmaz be... En son Spy'ı izlemiştim, oraya bile zorla bi sahne serpiştirmeye çalışmışlar.
   0
    redkit00
    Eşcinsellik normal bir şey çünkü çocuklar, ayrıca başlık da yanlış olmuş. Kimse kimseye bir şey dayatmıyor, zorla izleyin diyen yok yani. Orada sadece sizin gibi insan olan dizi karakterlerlerinin arasındaki ilişkileri görüyorsunuz, pek dudak uçuklatan türden şeyler de değil bunlar.
     patilik
     evet ben de bunu fark ettim. bi süre sonra göze batmaya başlıyor cidden
      tictactoe
      Dayatma? Reklam? Pompalama? Ne dio'nuz len siz dangalaklar? Hadi diyelim sizin dediğiniz gibi olsyn, dayatma olsun. Heee, herşeyi çözdük bi buna mı kaldık? Birader, hayırdır ya ne gocunuyorsunuz ki siz? Walla bu klişe cümleyi kuracağım hiç aklıma gelmezdi ama "Millet aç, aç!!!" Piiiiii 😠
       mertiniz
       yahu siz deli misiniz! insanların tercihlerine saygı duymadığınız gibi hedef haline getirmekten bıkmadınız!
        tangomuzeyyen
        Çünkü bu olayı dayatma olarak görmek yanlış . Dayatma zorla olur. Lâkin netflix paralı ve seçenekli bir platform. Dünyada artık lbtg çiftlerin evlat sahibi olmasına izin veriliyor , keza evliliklerine de öyle. Bizim ülkede alışık olunmadığı için anormal geliyor. Fakat ecnebi memleketlerde bunlar sıradan aşk, sevgi sahneleri olarak görülüyor. Onun için de kullanılıyor. Ekranda şiddet görmektense varsın sevsin birbirlerini gençler. Sevgiden zarar gelmez. Ha eğer bu sahneler çok rahatsız ediyorsa da içerisinde lbtg unsuru içermeyen bir çok içerik mevcut. Arzu edenler bitmesini beklemeden çevirebiliyor. Ben hbo . Starz , amazon prime video'dan da diziler takip ediyorum. Netflix'in adı çıkmış. Sene 2020 , icinde bulunduğumuz durum pandemi. Daha çok hoşgörü daha az yargılama. Netflix'i rahat bırakın. Ordan takip ettiğim çok dizi var. Böyle giderse toptan kapatacaklar kanalı.
         sirius-prensesi
         Ben kadınım ve kadın seviyorum. Nedir yani güzel bir şey aşk. Bir erkekle bir kadın sevisiyor diye hiç izlemeyi bıraktığım film falan olmadı bunca yıldır.
          elifanastasia
          Neler demişsiniz ya? Gerçekten ne oluyor insanlara ya? Ya siz hiç mi aşık olmuyorsunuz birini arzulamıyorsunuz. Sevdiğiniz arzuladığınız kişiyi başkası da sevsin arzuların istiyor musunuz? Hayır. Ama kalkıp insanların aynı sizin gibi yönelimleri, tercihleri olsun istiyorsunuz. Her diziye koyuyorlarmış. Koyacaklar tabiki de... Çünkü bunlar olağan normal, hayata dair bir şey. Ben heteroseksüel bir bireyim. Ancak kisin kimseyi ötekileştirmeye, ezmeye, dışlamaya hakkı yok. Her yıl kaç homoseksüel birey sırf sevdikleri kişinin kimliği yüzünden öldürülüyor ya da toplumsal aşağılama dışlama ve ötekileştirme yüzünde intihar ediyor. Ve siz kalkıp insanları öldüren bir düşünceyi rahatça söyleyip savunabiliyorsunuz. By şovenist söylemleriniz, kalpsizliğiniz ve ayrımcılığınız o kadar iğrenç ki... Keşke sizin de o insanlar kadar sevme yetiniz olsa. By sözüm sadece by başlığı açan kişiye değil. Onun gibi düşünen herkese...
           tugce-cim-diyeceksiniz
           Neymiş lgbt nin her senaryoda her sahnede vurgulanması doğru değilmöööşşş. Doğru olan silah, vıcık vıcık dram, adam öldürme, cinayet, töre vs. Ay hiç rahatsız olmuyorum. Rahatsız olan beni rahatsız ediyor. Size iki çift lafım var çok severim. Biri banane // diğeri bakın burası çokomelli SANANEE 🥳🎉🎊
            toimoi
            eşcinsel insanlara sadece trde değil her ülkede karşı bakılıyor. bunu yıkmaya calıstıklarını düşünüyorum
             eiektlc
             ya bi de aileye saygısızlık, özgür kalma ayağıyla anarşist çıkmak, geleneğe örfe başkaldırıldığı takdirde tarafınızda durmayan herkese sidikli muamelesi yapma... bunlar lgbt fikirlerinden tehlikeli düşünceler ki netflix lgbt ayağına bu düşünceleri de dayatıyor. evet, insan özgür olmalı, insan istediği kişiyle istediği şekilde beraber olmalı ve bunu topluma açıklmaka zorunda bırakılmamalı. ama özgür insanın özgürlüğü nereye kadar? başka bir insanın özgürlük sahasına kadar sınırlıdır senin özgürlüğün. kendi hayatın dışında başkalarının hayatını ilgilendiren bir adım attığın an, özgürlüğün buzlu cam parçası gibi dağılır etrafa ve sınırların patlak balon gibi büzüşerek sadece bedenini saracak kadar daralır. mayına basılmıştır özgür insan uyuşturucu kullanan, bunu yakın çevresine özendiren, seksi el sıkışma gibi yansıtan hiçbir "modern ergen" kişisi değildir. bunları sadece salaklar ya da tecrübesiz özgür olamayan insanlar yapar. özgür insan zeki insandır, sınırlarını ve sınırlandırmayı anlar. kimseye minnet duymaz, kendisine cevap verir. sorumluluklarını üstlenir
              velevkiozge
              Önceliklee LGBT değil LGBTI. Netflix sizi 'ibne' yapacak diye ödünüz kopuyor demi. Yahu siz gerçekten düşünme yetinizi falan mı kaybettiniz? LGBTI olmak din, Netflix de bunun misyoneri mi sanıyorsunuz. Ya da sürekli eşcinsel bireyler, ilişkiler görünce eşcinsel olacağınızı mı ? Çok komik gerçekten. Eşcinsellik bulaşıcı değildir, LGBTI bireyler öcü değildir ve eğer lezbiyenseniz, gayseniz, biseksüelseniz( ki tüm insanlar biseksüeldir bence) zaten bunun farkında olursunuz. Dizi izlemeden önce farkına varırsınız diye düşünüyorum.
               altmisbir
               Lgbt bireyler beni rahatsız etmediği sürece benim için sorun yok. Ama şöyle bir durum var günümüzde bir kesim bunu normalleştirmek değil özendirmek için uğraşıyor ve bence bu yanlış.** Netflix konusunda da stranger things dizisinde 13 yaşındaki çocuklar sevişiyorlar bu benim için yanlış ama izle geç izleyince bulaşmaz çok rahatsızım diyorsan izleme.
                doctor-what
                LGBTI unsurlar barındırması sıkıntı değil ancak "dayatması" tatsız. Yani anlayabiliyorsun, filmi-diziyi yazan çizen adamlar öyle bir karakter koymak istemiyorlar. Karşı ya da değil eser yaratıcısı istemiyor belli ki ancak el mecbur patron öyle istiyor diye koyuyor. Bu da yazanın motivasyonunu düşürdüğünden eserin kalitesini de doğrudan etkiliyor. Bunun tam tersi de geçerli. Gerçekten konuyla ilgili bir meramı varsa ve bunun için koyuyor ise ya da sırf karakteri eşcinsel-biseksüel vs. olarak hayal ettiği için öyle yazmışsa tadından yenmiyor. En nihayetinde işe olan samimiyet artıyor çünkü.
                 woyzeckdamus
                 Alışmış kudurmuştan beterdir
                  sptist
                  Bir dayatma değil, bir çoğumuz kabul etmesek de hayatın gerçekleri diyorum. Ve pek tabii renkleri de.. lgbt üyesi olmadan da duyguyu hayatının merkezine koyduğunuz da onları anlayabilirsiniz. Biz varız ve onlar da var. Herkes bunu kafasına soksun da icraat konuşalım artık.
                   o_adam
                   onedio'nun bir çok içeriğinde seks'i dayatması gibi bakıyorum. (ben bu hastalığı sağ cenaha ait zannederdim demek ki bizde de varmış. Birilerine bok atarken kendi platformunu görememe)
                    hesapsilindi00
                    Netflix'in sahibi kişiler belkide lgbt üyesidir. İstiyorlar ki herkes onlar gibi olsun. Sonuç olarak medya, insanlara dayatmak istediği fikirleri filmlerde olsun reklamlarda olsun bunu belli eder. Uyanık olan insan bu tuzağa düşmez. Tabi dünyada uyanık insan sayısı yok denecek kadar az. Huzur içinde yatın
                     esseddar
                     CEO rengini belli etmek istiyor. Hayır neden diğer Ceo'lar feminen ya da maskülen işler yapmıyor? Çünkü yapsalar eleştirilirler. Ama LGBT eleştirilince hööooo.
                      a.l.p.o.l.l.o.n
                      Bana saçma gelse de zararları olmadıkça sıkıntı yok onlarda insan sonuçta kendi bilir
                       sozdedegilgozde
                       Netfilx'in bir dayatma yaptığını düşünmüyorum. Olağan şeyi olduğu gibi gösteriyor. Bizim ülkemizde bu kadar gizli kapaklı yaşandığı duyduğumuzda da sadece ayıplayıp dedikodu yapmak için konuştuğumuz bu konunun sürekli karşımıza çıkması sizi rahatsız ediyor, değil mi? Neden rahatsız oluyorsunuz hiç bunu düşündünüz mü? Cevabınız muhtemelen, çünkü rahatsız edici gibi bir şey olacak. Ancak bu olayın bu kadar anormal gösterilmesinin tek sebebinin üreme olduğunu düşünüyorum. Eşcinsel ilişkilerin artması ile nüfusun azalacağından korkuluyor. Bu yüzden de sürekli sapkınlık olarak adlandırılıyor. Tamamen politik.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.