142
29.4.2020
Netflix'in Her Ama Heeer Dizisindeki LGBT Dayatmalarına Ne Diyorsunuz
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   kenantatlitug
   Karantina sürecinde fark ettiğim bi durum bu. Neredeyse her dizide var heeer. Rahatsız olmuyorum ama her dizide de olmaz be... En son Spy'ı izlemiştim, oraya bile zorla bi sahne serpiştirmeye çalışmışlar.
    patilik
    evet ben de bunu fark ettim. bi süre sonra göze batmaya başlıyor cidden
     seksi1melek
     Aynen öyle, ben de aynen katılıyorum arkadaşlara!
      hesapsilindi00
      Netflix'in sahibi kişiler belkide lgbt üyesidir. İstiyorlar ki herkes onlar gibi olsun. Sonuç olarak medya, insanlara dayatmak istediği fikirleri filmlerde olsun reklamlarda olsun bunu belli eder. Uyanık olan insan bu tuzağa düşmez. Tabi dünyada uyanık insan sayısı yok denecek kadar az. Huzur içinde yatın
       eiektlc
       ya bi de aileye saygısızlık, özgür kalma ayağıyla anarşist çıkmak, geleneğe örfe başkaldırıldığı takdirde tarafınızda durmayan herkese sidikli muamelesi yapma... bunlar lgbt fikirlerinden tehlikeli düşünceler ki netflix lgbt ayağına bu düşünceleri de dayatıyor. evet, insan özgür olmalı, insan istediği kişiyle istediği şekilde beraber olmalı ve bunu topluma açıklmaka zorunda bırakılmamalı. ama özgür insanın özgürlüğü nereye kadar? başka bir insanın özgürlük sahasına kadar sınırlıdır senin özgürlüğün. kendi hayatın dışında başkalarının hayatını ilgilendiren bir adım attığın an, özgürlüğün buzlu cam parçası gibi dağılır etrafa ve sınırların patlak balon gibi büzüşerek sadece bedenini saracak kadar daralır. mayına basılmıştır özgür insan uyuşturucu kullanan, bunu yakın çevresine özendiren, seksi el sıkışma gibi yansıtan hiçbir "modern ergen" kişisi değildir. bunları sadece salaklar ya da tecrübesiz özgür olamayan insanlar yapar. özgür insan zeki insandır, sınırlarını ve sınırlandırmayı anlar. kimseye minnet duymaz, kendisine cevap verir. sorumluluklarını üstlenir
        redkit00
        Eşcinsellik normal bir şey çünkü çocuklar, ayrıca başlık da yanlış olmuş. Kimse kimseye bir şey dayatmıyor, zorla izleyin diyen yok yani. Orada sadece sizin gibi insan olan dizi karakterlerlerinin arasındaki ilişkileri görüyorsunuz, pek dudak uçuklatan türden şeyler de değil bunlar.
         toimoi
         eşcinsel insanlara sadece trde değil her ülkede karşı bakılıyor. bunu yıkmaya calıstıklarını düşünüyorum
          o_adam
          onedio'nun bir çok içeriğinde seks'i dayatması gibi bakıyorum. (ben bu hastalığı sağ cenaha ait zannederdim demek ki bizde de varmış. Birilerine bok atarken kendi platformunu görememe)
           sirius-prensesi
           Ben kadınım ve kadın seviyorum. Nedir yani güzel bir şey aşk. Bir erkekle bir kadın sevisiyor diye hiç izlemeyi bıraktığım film falan olmadı bunca yıldır.
            kuyinist
            Tek ben fark ettim saniyordum. Zjzbzjzn birde lgbt olan oyunculari ya cok yakisikli ya da cok guzel oluyolar of
             tangomuzeyyen
             Çünkü bu olayı dayatma olarak görmek yanlış . Dayatma zorla olur. Lâkin netflix paralı ve seçenekli bir platform. Dünyada artık lbtg çiftlerin evlat sahibi olmasına izin veriliyor , keza evliliklerine de öyle. Bizim ülkede alışık olunmadığı için anormal geliyor. Fakat ecnebi memleketlerde bunlar sıradan aşk, sevgi sahneleri olarak görülüyor. Onun için de kullanılıyor. Ekranda şiddet görmektense varsın sevsin birbirlerini gençler. Sevgiden zarar gelmez. Ha eğer bu sahneler çok rahatsız ediyorsa da içerisinde lbtg unsuru içermeyen bir çok içerik mevcut. Arzu edenler bitmesini beklemeden çevirebiliyor. Ben hbo . Starz , amazon prime video'dan da diziler takip ediyorum. Netflix'in adı çıkmış. Sene 2020 , icinde bulunduğumuz durum pandemi. Daha çok hoşgörü daha az yargılama. Netflix'i rahat bırakın. Ordan takip ettiğim çok dizi var. Böyle giderse toptan kapatacaklar kanalı.
              tugce-cim-diyeceksiniz
              Neymiş lgbt nin her senaryoda her sahnede vurgulanması doğru değilmöööşşş. Doğru olan silah, vıcık vıcık dram, adam öldürme, cinayet, töre vs. Ay hiç rahatsız olmuyorum. Rahatsız olan beni rahatsız ediyor. Size iki çift lafım var çok severim. Biri banane // diğeri bakın burası çokomelli SANANEE 🥳🎉🎊
               sptist
               Bir dayatma değil, bir çoğumuz kabul etmesek de hayatın gerçekleri diyorum. Ve pek tabii renkleri de.. lgbt üyesi olmadan da duyguyu hayatının merkezine koyduğunuz da onları anlayabilirsiniz. Biz varız ve onlar da var. Herkes bunu kafasına soksun da icraat konuşalım artık.
                apollonia-corleone
                Amerika’da dizilerde filmlerde herhangi bir gruptaki birey temsil edilmediği zaman bunu anormal karşılıyorlar.Türkiye deki dizilerde neden siyahi karakter yok diyen bile denk gelmişti.Bize garip gelse de durum bu.Her dizide de yok aslında.The Good Place,Lucifer,Mindhunter,You bunlardan bir kaçı
                 ferdiniz1
                 Aga sizi s*ken yoksa laga luga yapmayın
                  nursuduha
                  Nasıl her dizide bir kadın erkek ilişkisi varsa ve bu normalse eşcinsel ilişkilerin varlığı da son derece normal
                   zeynebio
                   Evet bunu neden yaptığını anlamış değilim. Ne gerek var ki değil mi ama
                    velevkiozge
                    Önceliklee LGBT değil LGBTI. Netflix sizi 'ibne' yapacak diye ödünüz kopuyor demi. Yahu siz gerçekten düşünme yetinizi falan mı kaybettiniz? LGBTI olmak din, Netflix de bunun misyoneri mi sanıyorsunuz. Ya da sürekli eşcinsel bireyler, ilişkiler görünce eşcinsel olacağınızı mı ? Çok komik gerçekten. Eşcinsellik bulaşıcı değildir, LGBTI bireyler öcü değildir ve eğer lezbiyenseniz, gayseniz, biseksüelseniz( ki tüm insanlar biseksüeldir bence) zaten bunun farkında olursunuz. Dizi izlemeden önce farkına varırsınız diye düşünüyorum.
                     mertiniz
                     yahu siz deli misiniz! insanların tercihlerine saygı duymadığınız gibi hedef haline getirmekten bıkmadınız!
                      okinawabelediyesi
                      Aman aman nerelere geldik. Buralar karışmış. Üstteki arkadaşlara katılıyorum diyip geçelim madem
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.