Nescafe 3ü1 Arada + Zeytinli Poğaça + Sigara
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   garavel_usta
   En sevdiğim sabah ritüelim. Oscar wilde'in bir sözü var "ritüellerine sıkı sıkıya bağlı olan insan kaliteli insandır aga" diye. Raskolnikov son kapiklerini nasıl biraya veriyorsa, Holden caulfield nasıl kaliteli bir yemeğe tüm parasını harcıyorsa, Martin eden tereddüt etmeden aç karnını umursamayıp ceketini rehine vererek borç harç olsa da daktilo alıyorsa... Ben de bu sebeple asla es geçmem. Sabah lüks arabamdan inince fabrikanın kantininden 2 adet zeytinli poğaçamı alır, evden getirdiğim 3ü1 aradayı kağıt bardağa boca eder, kantinci feridun'dan sıcak su rica ederim. Plastik kaşık kaynar suda yamuluncaya kadar karıştırırım kahvemi. Mis gibi kokar, karıştırırken köpürür. Biraz o karışma anını, kabarcıkların patlayışını ve tekrar ortaya çıkışını izlerim kendi hayatımla izdüşümünü düşünerek. Poğaçamın zeytinli olmayan kısmından bir ısırık alır, daha dumanı tüten kahvemden bir yudum alarak yerim. 2. poğaçanın sonuna doğru da sigaramı yakar, kalan kahvemle beraber sigaramı içerim. Ritüeller önemlidir, size gerçekten hayatta olduğunuzu hissettirir. Ritüelleri olmayan ve bu üçlemeyi sevmeyen insanlarla işim olmaz, sizin de olmasın.
    myheartofstereo
    Tür kahvesi + Güzel bir şarkı + Hayallere dalıp uçmak... şarkının konseptine göre hayaller şekilleniyor ama. mesela bir şarkıda ağlarken bir sonrakinde kahkaha atabiliyorsun öyle bir şey.
     imcherry_
     poğaçanın zeytinli olduğuna emin misin? boş olabilir belki
      mrsnl33
      Tost+meyve suyu.Bu da benim sabah ritüelim.Ama seninki de güzelmiş.
       tsukyomi
       Şafak savaşı + bir dilim peynir/salam ekmek + "kolay gelsın devuşka" öpücüğü. Bunların olmadığı sabah işim rast gitmiyor, hep bir eksiklik, hep bir yarım yaşıyorum aw hissi. Totem gibi totem ama 😏
        me_out_bye
        Madensuyu + limon içine.
         yk_45
         kahvaltı tabağı+çay+türk kahvesi ritüeli her sabah
          gizemino
          Yapamam garavel yapamam sevemem
           kshmr
           Sağlıksız, mide yakıcı bir güne başlamak için çok ideal. Onun yerine, yulaf - filtre kahve 2'li güzel bir başlangıç olacaktır.
            alevalevay
            başlığı okuyunca midem yandı
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.