Neredeyse Çoğu Zengin Çocuğunun Daha Başarılı Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   yazarcizer
   Neredeyse gördüğüm çoğu zengin çocuğu normal insanlara göre çok çok daha başarılı oluyor. Fakir ailelerin çocukları kendi bireyselliklerini kolay kolay gerçekleştiremiyorlar. Gelecek kaygısı fazla olduğu için hep bir aile tarafından manipüle ve kontrol edilme durumu ile karşılaşıyorlar. Yok oğlum/kızım mühendis olsun, yok doktor olsun derken bu kişiler gelecek kaygısına kapılıp kendilerini gerçekleştiremiyorlar. Oysa zengin çocukları öyle mi? hiçbir kaygıları olmadan bütün kişisel gelişimlerini tamamlayıp çok çok daha başarılı bir duruma geliyorlar. Elindeki ekstra fırsatlardan bahsetmiyorum bile. Siz ne düşünüyorsunuz, bu fırsat eşitsizliğini nasıl yok edebiliriz?
    ggggggg
    Ama sınavda hep çobanlar 1. oluyor.
     moon_night
     İlkokul zamanlarında çok fakirdik Ama sınıf birincisiydim ve okulda ilk beşteydim Ortaokulda da aynı şekilde Şimdi fakir değiliz ama hâlâ aynı
      badideasensei
      Başarılı kişiler 2 ye ayrılır. Biri başarılı olmaktan başka çaresi olmayanlar; bu bölümde olduğumu fark ettiğimde ilkokul 2 deydim. Başarıyı aramak zorundayım. Diğeri başarılı olma olasılığı kaçınılmaz olanlar. Onları başarı bulur; 💵 ile doğru orantılı şekilde. İş kariyer basamaklarına gelince 2. Seçenek her zaman 1 değil en az 5 adım öndedir.
       samyeli90
       Zenginlikten değil o torpilden
        _gizem_
        işte bu yüzden zengin olmalıyız klsjalkdsakls
         asit
         Öncelikle zengin çocuğu fakir çocuğu diyerek ayrılmamalı. Bu durum çoğu zaman tam tersi sonuçlar da doğurabilir. Varlıklı ailelerin imkanları diğer kesime göre tabiki daha iyi, çocuğun herhangi bir kaygı problemi olmuyor ama bir yandan hazıra- kolaycılığa da alışıyor. İlerde en ufak fırtınada savrulabiliyor..Böyle büyük bir dezavantajları da var.. Diğer kesimden çocuklarsa imkan yokken bile çabalayıp, içinde bulunduğu durumu kabul etmeyip başarıyı kovalayabiliyor. Bu çocukların ayakları ilerde kesinlikle daha sağlam basıyor yere. Kişiden kişiye değişen durumlar da olabilir tabiki. Keşke hepsi, herkes eşit imkanlara sahip olabilse de başarı her zaman daim olsa..
          peripedia
          Fırsat diyoruz biz ona. Fırsatların içerisine doğuyorlar, kaygı yok stres yok, panik yok belki çaba yok. Hazıra konunca az biraz da efor sarfedince herkes başarılı olabilir.
           eflayilmaz
           Çünkü adamlar çocukluklarından beri eğitimin en kalitesini alıyorlar. Buna rağmen bu fırsatları değerlendiremeyenler de var fakat önüne listelenmiş bir sürü fırsatı da insan değerlendirir
            gizemino
            Her türlü param var, bir yerde düşersem zaten kaldırırlar dedikleri için o rahatlıkla çok daha başarılı oluyorlar işlerde
             pillowtalk
             Kaygısız olunca potansiyelleri ortaya çıkıyor işte.
              rarero
              Çocukluktan itibaren kaliteli bir eğitim almalarından kaynaklanan durum. Normal yani. Hangimiz o kadar kaliteli eğitim alabildik?
               maresalizm
               Aga o kadar fakirdim kiğ bne ki hala fakirim internetten itap bulup çıktı alıyorum aw
                kanunizm
                Para parayı çeker mantığı mı acaba? Hani zaten maddi endişesi olmadığından denemekten korkmuyor. Ama it kopuk ta çıkabiliyor bazıları.
                /
                0

                Tarihe Göre

                İçerik bulunamadı.