Neden Kaybediyoruz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sairsel
   Bu aralar popüler olan bir şarkı sabah sabah yine dilime dolandı: Hep kaybettik çok sevmekten Gözümüzde büyütmekten... Sonra aklımı değişik düşünceler sardı sahi biz neden kaybediyoruz? Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler?
    visnelikapkek
    "Seni kaybetmeyi umursamayan birine tutunmaya çalışırken kendini kaybetmeyi bırak."
     _sofia_
     Bazen de bu yüzden... "yatağımın karşısında bir pencere var. odanın duvarları bomboş. nasıl yaşadım on yıl bu evde? bir gün duvara bir resim asmak gelmedi mi içimden? ben ne yaptım? kimse de uyarmadı beni. işte sonunda anlamsız biri oldum. işte sonum geldi. kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım; kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım."
      somurtkan_sirin
      Vageçtiğimizden belki de...
       dikistutmaz_sabri
       değer veren değer kaybeder.değer vermezsen değer kazanırsın.bilmemkaç sene önce lise hayatımda daha çözdüğüm bir olaydır.ileriki yaşlarda hala değer kaybı yaşayanlar daha da kazanması zordur
        thetalentedmrripley
        Her zaferi kazanmak, her mağlubiyeti kaybetmek olarak gördüğümüz için belki de.. Halbuki uğrunda mücadele etmeye değen her şey için savaşmak, kazanmanın ta kendisiydi neticesinin ne olduğuna bakılmaksızın. Ama biz savaşmaktan korktuk kaybedeceğimizi sanarak. Kaybetmedik belki ama kazanmadık da.
         absurdizm
         belki bir umutsuzluk belki de korkaklıktan kaybediyoruz. bir söz var, "hayat bir kere oynanan kumardır." bu söze uygun yaşıyoruz. şansımız yaver giderse güç gitmezse korkaklık kazanıyoruz. eğer oynamazsak yıkık olarak kalıyoruz, oynarsak yıkılırız diye korkuyoruz. sonra tekrardan ya yıkılıyoruz ya da güçleniyoruz. doğru kişilerle kumar masasına oturmamız gerekiyor. doğru düşüncelerle oynayıp kazanmak için çabalamamiz gerekiyor. hayatın kurallarına göre yaşamamız gerekiyor. sonuçta kuralı değiştirmeye çalışan ya herkesi değiştirir ya da kaybeder.
          asit
          Bağımlı olmadığımız gün kazanacağız. 👊🏻
           tranquility
           İyi olduğumuzdan! tamamen bununla bağlantılı.
            tsukyomi
            Belki dünya kaybetmek üzerine kuruludur. Belki kazandı sandıklarımız da kaybediyordur..
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.