Neden Hala Tıp Okumak Çok İyiymiş Gibi Gösteriliyor
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   busecikcik
   sırf puanı yüksek diye hala havalı bir meslekmiş gibi gösteriliyor doktor olmak. ha bir de garanti meslek ama tıp okuyacak olanların çoğu hayat kurtarma motivasyonuyla değil ailelerinin çevrelerinin yönlendirmesiyle tıp okumayı tercih ediyor. kesinlikle yapılmayacak bir meslek çünkü. çok zor şartlarda ömür boyu çalışıyorsun, bir hasta yakını gelip seni darp edebiliyor. sürekli insanlarla muhatap olmak zorundasın. iyi para da kazanmıyorsun o kadar emeğe. sırf şovuna çocukların beynini sulandıran velilerin, öğretmenlerin, dersanelerin oyunu bu. katılıyor musunuz?
    fuzbing
    Hep derim, ders görmekle adam olunmuyor. Elbette önemli, elbette okuyup çok iyi yerlere gelinsin. Ama tıp çok fazla, çocuğun kendi bileceği iş. Ama fikrim sorulursa tıp ve muadili çok okuyup gençliği,hayatını bitirecek şeyler okumasın yapmasın. O yaşlarda 1 sene 1 sene, üç beş kuruş fazla kazanmak uğruna 1 seneyi heba etmenin anlamı yok. Ha kendi sever, çok ister, bana ne? Emre'nin çocuğu değil, adı olacak onun.
     kafatamircisi
     İbrahim Tatlıses'in deyimleşmiş bir sözünü bırakayım "Urfa da Oxford vardı da biz mi okumadık"))
      catherine-earnshaw
      Ailesi onları yönlendirmiş olabilir ama şöyle bir şey var ki bu insanlar başarmış, okulu bitirebilmiş. Yarıda bırakabilirlerdi. Tıp dediğin ailenin "hadi tıp yaz" demesiyle yazılacak bir bölüm değil. Hayat kurtaracaksın ileride, bunun şakası yok, kolayı yok. Elimiz ayağımız tutmamaya başladığında onlara emanetiz. Ayrıca her meslek grubu insanların kötülüğüne maruz kalabilir. Bir doktorun yanında bir öğretmen de, mühendis de tehdit edilebilir, şiddete uğrayabilir. Hem bilgisiyle, çabasıyla övünen insan zenginliğiyle, ailesiyle, güzelliğiyle övünen insandan bin kat iyidir bence.
       absurdizm
       sırf puanı yüksek diye havalı mi? sen şaka mısın? tıp demek hayat demek biliyorsun değil mi? doktorlar olmasa insanlar nasıl hayatını sürdürecek? ya sen şimdi doktorsun ya çok kazaniyorsundur kesin. yediğin önünde yemediğin arkandadir. çok kiymetlisindir. siz şaka mısınız aw. bir insana tapilmasi gerekseydi bu kişiler doktorlar olurdu. hiç hasta olmadınız da mı böyle rahat rahat konuşuyorsunuz? ben oldum ve beni doktorlar iyileştirdi çünkü. hayatımi onlara borçluyum
        marvelhulk
        efendim, tabii ki çok kıymetli bir sey ne kadar yuksek bir puan alıyorlar haberin var mı ve evet kesinlikle kesin bir meslek aç kalmazsın şaka gibisin 😄
         peripedia
         Türkiye şartlarında hala daha çok iyi de ondan. Her şeyden önce iş bulma kaygısı yok. İstemezlerse Tus'la falan da uğraşmazlar.
          silmarillion
          Çünkü atanma garantili, çünkü işsiz kalma şansın yok, çünkü 10 sene çalışsan 40k-50k'ya özel hastaneye transfer olabilirsin, çünkü doktoralı olman sebebiyle akademik vasfın var ve akademide önün açık, çünkü mesleği severek yapıyorsan egonu ve cebini en çok tatmin edebileceğin çalışma alanlarının başlarını zorluyor, çünkü emeğinin karşılığını alabildiğin nadir mesleklerden, çünküler uzayıp gider.
           gulfemkaya
           Lutfen artık herkes istediği bölümü okuyabilsin ve ilgisi olduğu bölümü ailesi istedi diye tip okuyan gençleri el ele kurtarabiliriz
            abdes_terligi
            kazanılan para emeğe yetmiyor ama tıppı gerçekten sevdiği ve kendisi istediği için okuyanlara can kurban, doktor olarak işe yarayanlar bir tek onlar zaten diğerleri paranın köleleri, hastalar hakkında umursamaz, egoist götleri kalkık tipler.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.