Neden Çocuk Yetiştirme Görevinde Babalar Anneler Kadar Rol Almaz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Bunun çok klişe bir nedeni var aslında annelik içgüdüsel bir durum ve kadınların 9 aylık hamilelik sürecinde bebeği ile çok daha derin bağlar geliştirdiği bu süreç içerisinde kendini anne olmaya hazırladığı ancak babalar için durumun daha farklı olduğu bebek dünyaya geldikten sonra ve ilerleyen yaşlarında onunla bağ kurabildiği bu nedenle bakım sürecinde anneye göre daha az rol oynadığı söylenir. Bence bu durum bizi başlıkta görmüş olduğunuz sonuca götürmüyor. Ben toplumsal rollerin bebek bakımında anne baba ve çocuk ilişkilerinde daha büyük rol oynadığını düşünüyorum. Neden? Çünkü bebeğe anne bakar, anneler çocuklarını yetiştirir, toplumları anneler şekillendirir çünkü toplumun her bir ferdi bir anne tarafından eğitilmiştir gibi gibi birçok eski usül görüş. Çocukları babaya emanet ettiklerinde gözü arkada kalan annelerde neden olabilir bu duruma tabii. Kız çocuklarının saçlarını elektrik süpürgesi ile toplamaya çalışan babaların videolarına falan denk gelmişsinizdir. Benim canım yandı başım ağrıdı o videoları izlerken.
    patronice24
    Kim demiş rol almaz, baş rol veririm benimki çok güzel oynar.
     kania_
     Babam daha iyi bakıyo benim.Her erkek hamaratta işlerine gelmiyo
      unutulmus
      bir keresinde dayım bakmıştı yeğenime, çocuğu dolabın üstünden aldık. oyun oynuyorlarmış. iki yaşında çocuğu dolabın üstüne koymuş. iki metre yüksekte bir de ayakta.... ah dayıcım ah. bakamazlar. erkeklere çocuk emanet edilmez.
       agac-ceviz
       babalara GELİR babayı ALIR çünkü
        tsukyomi
        Beni yetiştiren, bugünkü korgeneral Yomi formuna sokan babamdır. Genellemeleriniz yerin dibine batsın.
         sedefartuny
         Burada anlatılmak istenen erkeklerin ya da babaların çocuklara bakamadığı değil arkadaşlar elbette bakarlar neden bakamasınlar? Çocuğun bakımında anneler kadar rol almamalarını tartışalım. Şahsen ben geçenlerde Twitter'da bir baba tarafından sorulmuş bir soru gördüm. Babalar kız bebeklerini banyo yaptırabilir mi? diye. Sorun ve tartışılması gereken nokta tam olarak burası.
          peripedia
          Avcı toplayıcı atalarımızın bıraktığı bir miras. Çocukla ilgilenme görevi doğrudan kadınlara veriliyor. Çocukları ile ilgilenen şahane babalar var ama annelerin omuzlarına daha çok yük düşüyor tabii.
           mrlawyerkk
           Bize doğum izni süt izni verilmiyor da ondan. Mecburen anneye kalıyor bakım. Tüm gün çalışıp eve dönünce elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ama yeterli mi değil. O yüzden babaya da doğum izni verilmeli.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.