Neden Bütün İyi Akrabalar Anne Tarafında Oluyor?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Arkadaşlar bayram bitti malumunuz. Bayramı köyde geçirmek durumunda kaldım ki anlayacağınız akrabalarla yüz göz olmak durumunda kaldım. Bir şey çok merak ediyorum. Sadece bizim ailede mi bu durum var. Ne kadar sevimsiz, arkamızdan konuşan, sürekli bizi eleştiren akrabamız varsa hepsi baba tarafında. Çekirdek ailemizin tek aydınlık yüzü onlara göre babam. Biz hep işe yaramaz, değer bilmez evlatlarız. Anne tarafına gidince durum tam tersi. Teyzemlerle sabahtan akşama kadar sohbet muhabbet, gülelim eğlenelim. Kimse iş buyurmuyor, herkes birbirine yardım ediyor. Çoğu arkadaşım da anne tarafını sevmeye daha meyilli. Sizde de durumlar böyle mi?
    badideasensei2
    Ben iki tarafı da seviyorum babaannemin akrabaları hariç, babaannemin akrabalarını tanımak zorunda değildim ben "Neden?" diye sorguluyorum çoğu zaman. Ama en çok anne tarafını seviyorum, haklısın bence.
     fairytale-
     Annem tek çocuk jdjdj halalarla daha samimiyiz
      kisi
      Algıda seçicilik biraz. Çünkü bir çok anne tarafı aynı zamanda birilerinin baba tarafı. Kadınlar ileri yaşlarda da anneleri, kız kardeşleri ve küçük erkek kardeşleri ile sosyal olarak daha yakın olurlar. Hali ile çocukları da yakın oluyor. Erkekler yaş ilerledikçe bağımsızlaşıyorlar. Bu da aileden uzaklaşmaya sebeple oluyor. Uzaklaştıkça da sosyal ilişkiler zayıflıyor. Eşinin ailesi ve bekarlık dönemi arkadaşları ile arasını bozmak için uğraşan gelin sayısı da az değil. Damatlarda eşine bunu yapan sayısı çok az. Ayrıca erkeklerin maddi konularla ilişkileri daha fazla oluyor. İşin içine maddiyat girince de ilişkiler genelde kötü etkileniyor. Meslek ortaklığı vb. varsa erkekler kardeşleri ile o konuda daha iyi anlaşırlar.
       kafatamircisi
       Kime göre neye göre?
        kania_
        Bilmiyom ama bizim baba tarafı yılan yuvası gibi o yüzden anne tarafı bana görree çok çokk iyiii
         patiklipengui
         Ben de tam tersi ya. Baba tarafında genelde eğlenmeyi bilen insanlar var. Daha samimiler anne tarafına göre. Anne tarafı daha soğuk. Tabii onların bizden uzakta yaşamaları da etkili bunda.
          torture
          benim baba tarafım yılan, anne tarafında da sadece öz akrabalarımı seviyorum üveyler biraz soğuk ve gıcık.
           imcherry_
           anne veya baba tarafı fark etmez tüm akrabalardan nefret ediyorum
            _gizem_
            baba tarafından kuzenlerimi severim onun dışında akrabalarımın hiçbirini sevmiyorum thanks.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.