33
30.12.2020
Neden Birbirimize Saygı Duymak Bu Kadar Zor?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   gggggg
   Müslüman değilsen seni zorla Müslüman yapmaya çalışırlar ateistlik sapkınlıktır derler Müslümansan başörtülüysen veya namaz kılıyorsan sana çomar derler kızsan ve şort giyiyorsan uğradığın taciz için seni suçlarlar (en çok sinir olduğum) başkalarından farklı bir görüşün varsa linç edilirsin. Neden haklısın ve inancın ile düşüncelerinde özgürsün deyip herkesi kendi halinde bırakmıyoruz başka insanların yaşamları bizi ilgilendirmez
    amakafamiznasiguzel1
    rap şarkısı yazmış resmen 😂 ceza'yla freestyle yapıyormuş gibi hissettim okurken :D
     caresizcare
     Ufff hiç sorma ya
      sairsel
      Saygı göstermeyen, saygı beklemesin!
       eski_bi_tanidik
       Birazcık aklıni kullanan saygı tutmasını bilir. Zorlastiran insanlar.
        visnelikapkek
        önemli olan kendinden olmayana saygı göstermek zaten
         asit
         - İnananlardan nefret ediyorsun çünkü inanmak sana göre az gelişmişlik, kara câhillik belirtisi. Öte yandan herhangi bir inanç, bir ideal taşımıyorlar diye inanmayanlardan da nefret ediyorsun. Yaşlıları, geri kalmışlıkları, tutuculukları, özgür düşünemedikleri için, gençleri ise özgür düşünceleri yüzünden. Geleneklerden kopuk oldukları için beğenmiyorsun. Halkın ülkenin çıkarlarının en önde olması gerektiğini söyler durursun. Ama her karşına çıkandan, hırsızmış, soyguncuymuş gibi kuşkulandığın için halktan da nefret ediyorsun. Nefret etmediğın insan yok neredeyse.. -Kış Uykusu'ndan, Nihal
          ladydisko
          çünkü etiket takmadan birisine insan ,iyi kötü şeklinde değil saçma sıfatlar ve önyargılar ile bakıyoruz
           me_out_bye
           Fanatiklik. Takımcılık kavramı. Bir takımı (tarafı) var ve senide kendisine çekmek istiyor. Becerebilirse kendi tarafına alması en çok mutlu eder. Karşı taraf isen linç etmekten hakaret edip karalayıp kendisi kazanmış seni mağlup göstermekten keyif alır. Tarafsız olamaz çünkü fanatik. Bir takıma ait kendi takımına yaranmalı. Seni düşünmez senin konforunu hakkını düşünmek en son yapacağı iş. Başta kendisi ve takımı gelir.
            mevsimlerdensnbahar61
            Güzel yazmışsın genel toplum sorunumuz bu aslında tabi belli bi yaşa kadar saygı yetisinden uzak büyümüş bi insana da saygı öğretemezisin ki öyle yani
             tivayci
             nefret nefreti doğurur. Nefret dolu tiplerden nefret ediyorum. Saygı da duymuyorum. Din derler, alkol derler, başı açık derler. Mevzu para oldu mu Yahudi kesilirler.
              monaiman
              Mesela bu platformda bazı gt laleleri felsefe yaptığını zannediyor, felsefenin yalnızca inançları yok etme, tezleri çürütme üzerine olduğunu zannediyor. Bizim onlara gösterdiğimiz saygının binde birini göstermiyor. Siz kimsiniz la?
               ezgizm
               Her zaman saygı gösteren taraf oldum ama bu ülkede hiçbir şeyin önemi yok. Bu sefer de saygı duyuyoruz diye tepemize çıkma cürretinde bulunuyorlar.
                cinayetvaraga
                Saygı olması için bilinç olması lazım. Bilincli olmak için de 5 duyu organının aktf çalışması lazım. dün mersin belediye ile ilgili açılan başlığı kavrayamadan yargı dağıtmaya çalışanların saygıdan bahsetmesi şaşırttı beni. sen değil de öteki arkadaş buna ibretlik örnektir. keşke okusaydınız önce o kartı da sonra yorum yapsaydınız. saygılar.
                /
                0

                Tarihe Göre

                İçerik bulunamadı.