Ne Kadar Parası Olan Bu Dünyada Huzura Ermiş Olur Sorunsalı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Oldukça öznel bir soru farkındayım. Kimileri azıcık aşım kaygısız başım der kimileri de olabilecek olanın en fazlası için savaşır durur. Yine de konuşmak gerek. Gelir adaletinin olduğu bir ütopya varsayalım o dünyada ne kadar parası olan zengindir ve bu dünyada huzuru bulmuştur tartışalım bakalım. Bana göre sabit ve düzenli bir gelir bir ev bir arabadır olay. Elbette herkes daha çok ister ama mevzu huzursa bu şartlar dediğim gibi gelir adaletsizliğinin olmadığı bir ülkede yeterlidir.
    mrsnl33
    En güzeli,kimseye muhtaç olmayacak kadar paran olsun.Fazlası iyi degil.
     eski_bi_tanidik
     Som3 kapitalizm problems
      karolunita
      100.000.000.000$ olabilir nchkckgxtjxj
       kania_
       Ahhh keşke para herşeyi getirebilse o zmn huzuruda getirirdi ama olmayınca olmuyor
        ilmer
        Süper parasızlık huzur getirmez ama çok para da huzur getirmez. Yani bu işin ideali ortalamadır. Farkındaysanız hayatta da hep ortalama insanlar mutlu
         kania_
         Bence herkes bi zengin olur öyle ölür sonuçta hayatın ne getireceğini bilemeyiz
          1234569
          50 milyon dolar evet. 50 milyon doların varsa huzura erersin bir daha asla çalışmak sorunda kalmazsın. Dünyanın her ülkesinde krallar gibi yaşarsın.
           peripedia
           Sonsuz parası olan insan. Bunun bir sonu olduğunu düşünmüyorum. Para ile mutluluk saadet olmaz para huzur getirmez düşüncelerine de katılmıyorum.
            mrlawyerkk
            Huzur tanımınıza bağlı. Paranın huzur getirdiğini düşünenlerdenseniz hiçbir meblağ sizi tatmin etmeyecektir aslında çünkü bunun sonu yok ve hep daha fazlasını isteyeceksiniz.
             eo110
             Çok varlıklı akrabalarım var ve bir çoğu aile içinde birbiriyle mahkemelik oldular. Aileden gelen varlığın huzuru pek olmuyor yani. Ama kazancını ve miktarın önemsiz olduğu varlığını kendi kazanan insan yaşam standartlarını ve huzurunu büyük ölçüde kendisi belirliyor. Çevremde gördüklerim ve kendi hayatımın sonucu vardığım kanı bu. Aylık belirli bir miktar düzenli kazancim var ve çok büyük aksilikler olmadığı sürece huzurla yaşatıyor.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.