Ne Kadar Parası Olan Bu Dünyada Huzura Ermiş Olur Sorunsalı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Oldukça öznel bir soru farkındayım. Kimileri azıcık aşım kaygısız başım der kimileri de olabilecek olanın en fazlası için savaşır durur. Yine de konuşmak gerek. Gelir adaletinin olduğu bir ütopya varsayalım o dünyada ne kadar parası olan zengindir ve bu dünyada huzuru bulmuştur tartışalım bakalım. Bana göre sabit ve düzenli bir gelir bir ev bir arabadır olay. Elbette herkes daha çok ister ama mevzu huzursa bu şartlar dediğim gibi gelir adaletsizliğinin olmadığı bir ülkede yeterlidir.
    ilmer
    Süper parasızlık huzur getirmez ama çok para da huzur getirmez. Yani bu işin ideali ortalamadır. Farkındaysanız hayatta da hep ortalama insanlar mutlu
     1234569
     50 milyon dolar evet. 50 milyon doların varsa huzura erersin bir daha asla çalışmak sorunda kalmazsın. Dünyanın her ülkesinde krallar gibi yaşarsın.
      kania_
      Ahhh keşke para herşeyi getirebilse o zmn huzuruda getirirdi ama olmayınca olmuyor
       karolunita-
       100.000.000.000$ olabilir nchkckgxtjxj
        mrsnl33
        En güzeli,kimseye muhtaç olmayacak kadar paran olsun.Fazlası iyi degil.
         eski_bi_tanidik
         Som3 kapitalizm problems
          kania_
          Bence herkes bi zengin olur öyle ölür sonuçta hayatın ne getireceğini bilemeyiz
           gizemino
           Çok parası olmak da bence bir süre sonra başa bela olan bir durum ama en güzeli harcadığın parayı dert etmediğin ama her gün de kendine sıfır araba almadığın bir parayla hayat geçirmek
            eo110
            Çok varlıklı akrabalarım var ve bir çoğu aile içinde birbiriyle mahkemelik oldular. Aileden gelen varlığın huzuru pek olmuyor yani. Ama kazancını ve miktarın önemsiz olduğu varlığını kendi kazanan insan yaşam standartlarını ve huzurunu büyük ölçüde kendisi belirliyor. Çevremde gördüklerim ve kendi hayatımın sonucu vardığım kanı bu. Aylık belirli bir miktar düzenli kazancim var ve çok büyük aksilikler olmadığı sürece huzurla yaşatıyor.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.