Ne Kadar İlgilisin?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   vurz
   Bir düşünelim, bu koca evrende nasıl birer detayız, neler biliyoruz , ilgimiz var veya yok herkesin aklından evrenin sonsuzluğu bir kere de olsa geçmiştir.( bir kesim uzun yazı okumakta sıkıntı yaşıyor, siz buradan aşağıdakı kırmızı noktaya geçiniz.) Ben okuyabildiğim kadar okuyorum konu ile ilgili yazılar, kitaplar, teoriler, çok fazla madde var, Carl Sagan olsun, Stephen Hawking olsun, Jorge Cham olsun ama tabi sonu olmayan bir konu, kendisi gibi. Mesela evrenin genişlediği ama nereye doğru olan soru, karadeliklerin sonunda ne olabileceği,paralel evrenler var mı gibi gibi uzar gider.. Lütfen bir düşünün, şöyle bir görsele bakın aşağıdaki, nolur okuyup geçmeyin,heee bla bla yapmayın 😁 her şeyin matematiği olan bu mükemmel dizilimin ,planın içinde muhteşem birer detayız. O yüzden öyle kuru kuru yaşayıp gitmeyi hak etmiyoruz,hakkımızı verelim 😁kimisi üretiyor,kimisi öğrenip aktarıyor,kimisi keşfediyor.. olumsuz şeyler tabi ki var, ama konumuz bu değil,hayat o kadar mükemmel değil, ama evren harika, dizayn etkileyici , bunları konuşacağız isteyenlerle. ➡️🔴Şimdi buradasınız. Sen bu evren ile ilgili ne biliyorsun, ne paylaşmak istiyorsun,nasıl bir teoriye kendini yakın hissediyorsun? ""Bir avuç kumda yaklaşık 10.000 kum tanesi vardır.Evrendeki yıldızların toplam sayısı  yeryüzündeki tüm kumsallardaki kum tanelerinden daha çoktur." Carl Sagan - Cosmos
    nickimdebileolmaz
    Soru bu "➡️🔴Şimdi buradasınız. Sen bu evren ile ilgili ne biliyorsun, ne paylaşmak istiyorsun,nasıl bir teoriye kendini yakın hissediyorsun?"
     cinayetvaraga
     Hiç aydınlanmayan bir gizem. Bilen arkadasların paylaşımlarını okumaya geldim. bir de allahçı kabullenişçi gereksizler gelir mi ona bakcam.
      asit
      herkes bu evrende varoluş amacını kendince bir şekilde belirliyor ve o çizgide doğru veya yanlış ilerliyor zaten. Bende asıl merak uyandıran, bu evrendeki varoluşumuz sona erdikten sonraki bilinmezlik düşüncesi.Evren, büyük patlama,enerji,kara delikler vs bunların hepsini bir şekilde bilimsel olarak eksik veya bi-tamam anlayabiliyoruz.Ama buradaki amaç bittikten sonra ne olacak, bir amacımız olacak mı gibi sorular daha düşündürücü geliyor her zaman.
       vsjvsjvsjv000
       Ben evren de var oluş amacımı her zaman güzelliklere dokunmaya çalışmakla iliskilendiririm. Cunku evren cok buyuk ve bir cok guzellik barindiriyor.Tam olarak bir teorim yok ama bu mükemmelliğin/güzelliklerin tesadüf olmadığı fikrindeyim. Bir yaratıcısının olduğunu düşünüyorum ve bunun doğruluğunu sadece ölüm ile öğreneceğim.
        eski_bi_tanidik
        İlgim var ama madde ötesi gibi şeyler olduğu için çok belirsiz :(
         benita
         Aklıma bu video geldi
         https://youtu.be/8Are9dDbW24
         https://youtu.be/8Are9dDbW24
          handeyakar07official
          Bana göre herkesin amacı Dünya'da kalıcı bir iz bırakabilmek doğrudan ya da dolaylı. İyi ya da kötü. Evren neden ve nasıl oluştu bilemem kafam basmaz o işlere de en azından kendimce bulduğum amaç bu.
           tsukyomi
           Teori deyince aklıma hep solucan deliği ve Çoklu Evren Teorisi geliyor. Nedense mantıklı da geliyor. Şimdi hayal etmesi bedava. Düşünsene, kara deliğe düşüyorsun ve beyaz delikten (varlığı kanıtlanmadı) bambaşka bir evrene geçiyorsun. Tabi bunun için ölümsüz olmak + superluminal hıza ulaşmak + solucan deliği de gerekiyor zira aklın almayacağı bir zaman lazım bu yolculuk için. Sırf bu fantastik düşünce için bile bir sürü teori kasılır. Yeri gelmişken şunu da bırakayım da bir işe yarayayım :
           https://www.youtube.com/watch?v=9P6rdqiybaw
           https://www.youtube.com/watch?v=9P6rdqiybaw
            me_out_bye
            Konuda paylaşılan bir noktada duran noktalardan biriyim. O uyduyu kullanarak şu an benden uzağa çık sende kendine gel bul zoom yap kendine bak sonra tekrar uzaklaştır ve diğer tüm dioculara bak. Burası bir önemsediğim çevre. Daha sonra aynı şeyi başka konumlarda yaparım. Onlarda başka başlıkla olan diğer konular gibi onlarla uğraşırım. Elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum bir şeyler. Bu kadar ufaksam çok büyükte gözüm olmaz. Öteye araştırmak yerine ben kendime bakarım. Gücüm buna yeter. Diğeri ilgi çekici bulunabilir bazı insanlar taratından heyecan vericidir ama ben sonuç odaklı bir sonuca varmasını ve bu sonucun hoş olmasını daha çok beğenenlerdenim. Belli yaştan sonra bu hale geldim. Yani kendi küçük noktamda kendime bakarım. Olabildigince içime yatan şekilde olsun. Yatmayan işsede başarısız olduğum? Kötü bir iş? Olsun devamı iyi olsun. Devamında bari yaptığım şey "bana yakışsın" [(BEN) olarak mutlu olayım]. İçime sinsin. Gülümseyeyim eğleneyim veya gurur duyayım kötüde olsa içime sinen bir şekille sonda o manaya göre davrandığım için. 🤔 Öyle bişeler. 🤷🏻‍♂️ Gücüm yok. Olsa ilgilenirdim büyük işlerle. Ben kendime bakarım. Bir şey yapmış olmam gerekmez. Bir icraatsız boşta olabilirim kimseye bir şey yapamamış. Ama olduğum durduğum boş durduğum yerde "kendi istediğim beni mutlu eden edecek olan yakışır şekilde" boş dururum. 🙂 🤔Anlatabildim mi bilmem? Kurtarıcı olmam gerekmez. Patron. Samanda olabilirim. Ama bana ait havası olan duran bir saman. Her saman gibi duran değil. Tatmin eden. - Kurtarabiliyorsam ? İmkanım varsa. Kurtarmakta isterim bu da hoşuma gider. Orasıda ayrı mevzu dipnot düşek yazak. Ama çok çaba ve kusursuz olman lazım zor bir şey. Kendimide hiç böyle mükkemmel görmedim hiçbir zaman. Daha çok eğlenirim sonra yatarım tarzı. O yüzden kendime bakmam daha doğru.
             badideasensei
             Evrenin genişlediği den bahsetmişsiniz yazınızda Bu çok dikkatimi çekmişti Kimileri ise evrenin iç içe geçmiş boyutlardan oluştuğunu savunuyor. Genişlediği gibi günümüzde de küçülmeye başladığı var sayılıyor, fizik öğretmenime sordum ama konuyu bambaşka yerlere bağlayıp kapattı 😫 Tatmin olmadım. Bence küçülüyor olabilir Bu da sonumuzdur belkide kim bilir? Ayrıca farklı galaksilerde eğer bizim galaksimize benzeyenler varsa yaşam var mı Paralel evren dediğimiz belki de bu yani farklı yaşam formları ya da bambaşka canlılar bir gezegende yaşıyor ve bambaşka yaşantıları var. Ayrıca sayısını dahi bilmediğimiz galaksiler belki de katrilyonlarca bilemeyiz şimdilik Bunların arasından sadece ufak bir bölümüz Bir güneş sistemi ve sen o güneş sisteminde sadece bir gezegende yaşıyorsun. 8 milyar insan tüm canlıları sayarsak insanından ufak bir tek hücreli ye kadar yine katrilyonların arasında sadece bir tek canlısın Değerli değiliz aslında evrene hiç bir etkimiz yok bazen dünyaya hükmetmek -evet çok çocukça- isteyen kişiler gözümde zavallılaşıyor.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.