Nasıl Başa Çıkıyorsunuz? Ben Tıkandım
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   vurz
   Bir sınav! Tam da en ihtiyacınız oldugu anda en olmasi gereken insanlar sapır sapır hayatinizdan cıkıp gidince bununla nasil basa cikiyorsunuz yalnız olmayi nasil sevebiliriz? yalniz nasil mutlu olabiliriz? kimseye ihtiyac duymadan nasil yasayabiliriz ? Bilinen tüm yollari denedim basaramadim. Gercekten basarabilen nolur söylesin
    cinayetvaraga
    Sen varsan her şey var. derdin, tasan, mutluluğun ve dış dünya ile olan etkileşimin. ilk evvela kendine dön. kendine iyi bak. hiçbir şey senin ruhundan, bedeninden onenli olmamalı. sağlıklı olursan sağliklı düşnürsün, davranırsın. iyi davran kendine.
     djsinemovic
     Kendiniz ve aileniz dışındaki herkes bırakır, gider. Kimseye güvenmiyorum, kendim ve ailem dışında kimseden ne bir şey bekliyor ne de sırtımı yaslıyorum. Diğer insanlarla derinliksiz, yüzeysel ilişkiler kuruyorum. O yüzden de hayal kırıklığına uğramıyorum
      me_out_bye
      Kafa dinlemek. Kendi kendine de olsa eğlenmek.
       gregory_
       Benim klasigim yardimci olabilir, bana oluyo
        benita
        İnsanlar sürekli olarak hayatına girip çıkacaklar, herkesi elinde sonsuza dek tutamazsın. Sen kendine odaklan, kendini sev. Mühim olan sensin, bu düşünceyi benimsersen bir müddet sonra gidene kapıyı kendin açıyorsun zaten :)
         who_am_i
         Valla o kadar zor bir hayat yaşıyorum ki umrum bile umrumda değil
          amakafamiznasiguzel1
          ÜŞENMEDİM YAZDIM, OKUYUP OKUMAMAK SANA KALMIŞ :) yalnızlığın vücut bulmuş hali karşında duruyor. yaklaşık 10 yıldır ailemden ayrı yaşıyorum (hem evlerimiz ayrı hem yollarımız), gerçekten dostum diyeceğim kişi sayısı 3 falandır herhalde, sevgilim veya partnerim yok, evimde tek yaşıyorum... yani anlayacağın baya yalnızım. bunun üstesinden gelmek öyle kolay değil haklısın. ama bir süre sonra alışmaya başladım ben. çevremdeki çoğu insan evli, hatta çocuklu örneğin. kesinlikle olmak istemeyeceğim bir durum evli olmak. özgürlüğüm var bir kere. kendileri de benim yerimde olmak istediklerini söylüyor. ofisten çıkıyorum direkt eve geliyorum çoğu zaman yemek bile yapmıyorum kahve, kitap gün geçiyor bir şekilde. sonra yine aynı döngü....sıkılmaya vakit kalmıyor yani. bazen kahvemi termosa koyuyorum tek başıma bir parka falan gidip oturuyorum biraz öyle vakit geçiriyorum. sonra buna alışıyorsun işte. o rahatlık sana cazip gelmeye başlıyor. en azından öyle olması gerekiyordu yani :) kabullenilmiş çaresizlik mi dersin artık ne dersen. ayrıca eminim vardır hayatında birkaç kişi bile olsa. insanlar gelir geçer, buna çok takılmaman lazım. onsuz yaşayamam dediğin insan gidince bi bakarsın aslında hayatın onsuz daha iyiymiş, o olmadan da mutlu olabiliyormuşsun. ben çok kayıp yaşadım. biyolojik olarak ölenler dışında bir de benim kafamda öldürdüklerim var hatta. onları ilk kaybettiğimde psikolojim bozuldu, elimden bişey gelmediği için kendime kızmaya başladım. ama bi şeklide kabul ettim yokluklarını yoluma devam ettim. benden önemli mi? asssllaaa ;) sonra yenileri geldi onların yerine, onlar da gitti... ve bağışıklık kazandım. kimseye ihtiyaç duymadan yaşayabilirsin. kendine yeni bir uğraş edin. resim, müzik, spor... mutlu olmak için neden birine bağlı olasın ki? ya da üzüntünü bastırmak için? kendim espri yapar kendi kendime eğlenirim. aynanın karşısına geçip ağlarım çoğu zaman. kimsenin gelip gözyaşımı silmesine gerek yok. ağladıkça açılırım. bi sigaramı yakar biramı alır balkona otururum. kendim içer kendi kendime kadeh kaldırırım :) sesli sesli anlatırım neyse derdim, sanki biri dinliyormuş gibi. max 2 gün, sonrası bi bakmışsın unutulup gitmiş. mutlu olduğumda da aynı şekilde. kimseye anlatmam, nazar değdirir kıskançlık yaparlar. insanlar kötüdür. genellemenin anasını ağlattım evet doğru. ama elbet bi şekilde üzer seni herkes. yalnızlık tek vefalı dostundur bunu unutma :) <iframe class="dio-embed-iframe" data-dio-embed="1216971" src="
          https://dio.onedio.com/embed/dio/v1/1216971
          https://dio.onedio.com/embed/dio/v1/1216971
          " width="100%" height="200px" style="max-width:600px"></iframe>
           absurdizm
           Bir müddet sonra o kadar umursamaz oluyorsunki yere çömelip sırtına,omuzlarına yüklenecek olan yükü bekliyorsun. Yerde çömelirken de kimsesizlikten kendine sarılıp kendi kendini teselli ediyorsun. Ama hepsi geçiyor biliyor musun? Yeni dertler gelsede sürekli, eskileri geçiyor. Kaldıramayacağını düşündüğün zaman o kadar kötüleriyle karşılaşıyorsun ki vay be ben neymişim diyorsun. Unutma herşey geçecek.
            nickiharuto
            Uzun uzun anlatan buraya yazan güzel insanlarla vb. Kendini çevrelerdiğin zaman. Tıkanan yolların, kestirmelerini. sonbahar yaprakları bezeli yollardan çiçek kokularını üzerine savuran meltem esintili bahçelere adım attığını ruhunda hissedeceksin. Sevgiler
             sairsel
             Gidene kal denilmez, Gönül bu doymak bilmez, Açmışım tokmuşum ben kime ne? Sevilmemiş sevmişim, Bir gönüle girmemişim, Güzellik zorla olmaz kime ne?
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.