19
3.4.2020
NASA'nın Doğum Gününüze Özel Çektiği Gökyüzü Fotoğrafınız Hangisi?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   kenantatlitug
   NASA, Nisan 1990'dan beri kullanılan Hubble Uzay Teleskobunu yeni ve özel bir etkinlik için erişime açtı. Doğum tarihinizi gün ve ay olarak girerek teleskobun yılın 365 günü çektiği uzay fotoğrafları arşivinden doğum gününüze özel olan fotoğrafa ulaşabiliyormuşsunuz şu siteden
   https://www.nasa.gov/content/goddard/what-did-hubble-see-on-your-birthday
   https://www.nasa.gov/content/goddard/what-did-hubble-see-on-your-birthday
    tarantor
    Triangulum Galaxy This mosaic captures the nearby Triangulum galaxy. Striking areas of star birth glow bright blue throughout the galaxy, particularly in beautiful nebulas of hot gas like star-forming region NGC 604 in the upper left.
     fyodorovna
     Hangi galaksi olduğunu unuttum.
      verita
      Bu şey sinirimi bozdu. Ay ve gün var yıl yok. Ben de sanıyorum ki sorun bende. Ama doğduğun değil herhangi bir doğum günündeki fotoğrafı paylaşıyormuş.Bana ne 2005 yılındaki doğum günümdeki gökyüzünden, versene direkt yılıyla.
       hesapsilindi00
       Einstein Ring SDSS J120540 Einstein rings like this form when two galaxies are almost perfectly aligned, one behind the other, and the gravitational field of the closer galaxy bends the light from the more-distant galaxy into bright arcs around itself.
        beyza-nur-dal
        Her bir fotoğraf ayrı güzel
         littlemermaid
         Ya bu ne güzelmiş 😍😍 GOODS South Field More than 12 billion years of cosmic history are shown in this panoramic view of thousands of galaxies in various stages of assembly. The view covers a portion of the southern field of a galaxy census called the Great Observatories Origins Deep Survey (GOODS).
          littlemermaid
          Şöyle bir bölüm buldum, burda yaşı tutanlar yıl olarak da bulabilir
          https://apod.nasa.gov/apod/calendar/allyears.html
          https://apod.nasa.gov/apod/calendar/allyears.html
           sehnaz-fidan1
           On January 31 in 1996 Starfield in the Large Magellanic Cloud Over 10,000 stars appear in this image, which covers a region about 130 light-years wide in a nearby galaxy called the Large Magellanic Cloud. The faintest stars in the picture are some 100 million times dimmer than the human eye can see.
            ketcaplisarma
            Öyle bi şey mi vardı? Ilk defa duyuyorum. Ama bu ben doğduktan 2 yıl sonra çekilmişş 🤧 ben tam doğduğum yıl istiyom: Tam doğduğum yıl :
             thetalentedmrripley
             Nasa'ya mail attım bana ne 2005'ten, benim doğduğum yılın görüntülerini atın diye. Damda röntgen filmiyle güneşe bakan çocukların fotoğrafını gönderdiler.
              kanadadabiryusuf
              herkese desen falan gelir bize gelene bak
               sevgisevgi
               Ya çok güzellll
                a.l.p.o.l.l.o.n
                Yıldızların etkileşimi oluyormuş ben 6 yaşımda iken :D Young, blue stars and dark lanes of dust trace the winding arms of NGC 2841. Winds from the young, super-hot stars may have cleared out the gas needed for additional star birth and halted star formation in the spiral galaxy.
                 sucveceza
                 Çok güzeel👌🏻 Nebula Sharpless
                 /
                 0

                 Tarihe Göre

                 İçerik bulunamadı.