Nagehan Alçı'nın "Öğretmenler ve Öğrenciler Rahata Alıştılar" Açıklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   arasserin
   Nagehan Alçı aslında güzel bir noktaya değinmek isterken açıklamalarıyla saçma sapan bir yerlere giden bir yazı paylaşmış. Alçı, yazısında neredeyse bir senedir açılmayan okullara isyan etmiş. "Okula gidemeyen çocuklar her gün sokaklarda, mağazalarda! Hafta sonu kısıtı bittikten sonra pazartesi sabahtan itibaren her yer hınca hınç doluyor. Biz büyükler çocuklarımızı dip dibe dükkanlara sokuyoruz ama öğretmenler gözetiminde okulları riskli buluyoruz…" gibi bir açıklamada bulunmuş kendisi. Açıkçası durumun böyle olduğunu düşünmüyorum. Zaten 20 yaş altı insanlara sokağa çıkma yasağı var. İnsanlar dersler ve sınav kaygılarından ötürü evden dışarı adım atamıyor bence. Bir diğer açıklaması ise online eğitimin kötü olmasından ötürü "öğretmenler de öğrenciler de okulsuzluğa, rahata alıştı sanki…" bence biraz abartılı bir açıklama olmuş. Sanki düzenlenen sistemden yasaklardan öğretmenler ve öğrenciler sorumlu. Özellikle üniversiteler açısından söylemek istiyorum. Normal eğitimden çok daha zorluyor hocalar. Ben kimsenin rahata alıştığını düşünmüyorum açıkçası.
   https://www.haberturk.com/yazarlar/nagehan-alci/2932783-okullari-kapali-tutarak-bir-nesli-mahvetmek-uzereyiz
   https://www.haberturk.com/yazarlar/nagehan-alci/2932783-okullari-kapali-tutarak-bir-nesli-mahvetmek-uzereyiz
   yazının tamamı burada. Siz bu açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz?
    asit
    sevgili gerizekalı, online eğitimin kötü olması öğretmenin/öğrencinin hatası mı yoksa kıçını yaladığın iktidarın yetersizliği mi ? Doğru düzgün altyapı yok, plan program karmakarışık, 18 kişilik sınıftan imkansızlık dolayısıyla 4 öğrenci katılabiliyor derse..Verseler ya tüm öğrencilere destek.. Çocuklar avmlerde geziyormuş, yok mu başında anne baba ?
     vurz
     Bir ogretmen olarak yorumum şu, bazi ogrencilerim onlineda kendilerini daha rahat ifade edebiliyorlar,bazisi cok bunaldi ,bazisi suistimal ediyor internetim sıkıntılı vs gibi, rahata alismaktan ziyade ogrenciler de biz ogretmenler de yorulduk, mekaniklestik,ama su an icin sistem bu yapabilecegimiz bundan fazlasi degil. Ogretmenlik zor meslek, ogrencilik daha da zor:) ogrenci olmayan,ya da bu meslegi yapmayan, ya da ebeveyn olmayan anlayamaz..
      ceviz-agaci
      Bu kadının bazen ağzına terlik atasim geliyor sarayın sürdüğü birde bunun kocası var paraları bitince amk yaptiklarin piyasaya çıkıyor sinirlendim
       cinayetvaraga
       Nefret ettigim bir kadın ama açıklama çok da yanlış değil. ilk defa bu kadına katılıyorum.
        koleraa
        Bu kadını ciddiye alıp haber yapmak bile hata bence.
         rocknrollbabe
         Hele hele
          ozymandiase
          Bu kadın şu beyaz tv'de yorumcu olan meşhur boşnakçının eşi değil mi ya. Bu kadın kadar yanlı ve yalaka bir kadın görmediğimden bu açıklamasında da kesinlikle birine yarandığını düşünmeden edemedim. Bu seni neden ilgilendiriyor zaten sen eğitimci değilsin ve fikir beyan edemezsin yani.
           rarero
           Uzaktan eğitim kolay gibi görünebilir ama kesinlikle yüz yüze olandan daha zor. Konu bu değil zaten konu asla dikkate alınmayacak birinin bu lafı sarf etmesi ve gündem olabilmesi.
            bnldrn-
            ulan su dunya da şununla kocası kadar dertsız tasasız olamadık ya ona yanırım
             moon_night
             Rahata mı alıştık? Rahatız sanıyor herhalde, yazık... Öğretmen, öğrenci aklınıza kim gelirse gelsin genel olarak o kadar zor bir dönemden geçiyoruz ki... Bir öğrenci olarak söylüyorum, stresten ağlamadığım veya bu gibi şeyler olmadığı gün sayısı yok denecek kadar az iken bu kadın gelmiş "rahata alıştılar" diyor. Söyleyecek söz yok gerçekten. Ha derslere falan girmeyen bunca şeyi umursamayıp gününü gün edenler var onlar ayrı tabii ki.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.