Nagehan Alçı'nın "Öğretmenler ve Öğrenciler Rahata Alıştılar" Açıklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   arasserin
   Nagehan Alçı aslında güzel bir noktaya değinmek isterken açıklamalarıyla saçma sapan bir yerlere giden bir yazı paylaşmış. Alçı, yazısında neredeyse bir senedir açılmayan okullara isyan etmiş. "Okula gidemeyen çocuklar her gün sokaklarda, mağazalarda! Hafta sonu kısıtı bittikten sonra pazartesi sabahtan itibaren her yer hınca hınç doluyor. Biz büyükler çocuklarımızı dip dibe dükkanlara sokuyoruz ama öğretmenler gözetiminde okulları riskli buluyoruz…" gibi bir açıklamada bulunmuş kendisi. Açıkçası durumun böyle olduğunu düşünmüyorum. Zaten 20 yaş altı insanlara sokağa çıkma yasağı var. İnsanlar dersler ve sınav kaygılarından ötürü evden dışarı adım atamıyor bence. Bir diğer açıklaması ise online eğitimin kötü olmasından ötürü "öğretmenler de öğrenciler de okulsuzluğa, rahata alıştı sanki…" bence biraz abartılı bir açıklama olmuş. Sanki düzenlenen sistemden yasaklardan öğretmenler ve öğrenciler sorumlu. Özellikle üniversiteler açısından söylemek istiyorum. Normal eğitimden çok daha zorluyor hocalar. Ben kimsenin rahata alıştığını düşünmüyorum açıkçası.
   https://www.haberturk.com/yazarlar/nagehan-alci/2932783-okullari-kapali-tutarak-bir-nesli-mahvetmek-uzereyiz
   https://www.haberturk.com/yazarlar/nagehan-alci/2932783-okullari-kapali-tutarak-bir-nesli-mahvetmek-uzereyiz
   yazının tamamı burada. Siz bu açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz?
    cinayetvaraga
    Nefret ettigim bir kadın ama açıklama çok da yanlış değil. ilk defa bu kadına katılıyorum.
     asit
     sevgili gerizekalı, online eğitimin kötü olması öğretmenin/öğrencinin hatası mı yoksa kıçını yaladığın iktidarın yetersizliği mi ? Doğru düzgün altyapı yok, plan program karmakarışık, 18 kişilik sınıftan imkansızlık dolayısıyla 4 öğrenci katılabiliyor derse..Verseler ya tüm öğrencilere destek.. Çocuklar avmlerde geziyormuş, yok mu başında anne baba ?
      ceviz-agaci
      Bu kadının bazen ağzına terlik atasim geliyor sarayın sürdüğü birde bunun kocası var paraları bitince amk yaptiklarin piyasaya çıkıyor sinirlendim
       moon_night
       Rahata mı alıştık? Rahatız sanıyor herhalde, yazık... Öğretmen, öğrenci aklınıza kim gelirse gelsin genel olarak o kadar zor bir dönemden geçiyoruz ki... Bir öğrenci olarak söylüyorum, stresten ağlamadığım veya bu gibi şeyler olmadığı gün sayısı yok denecek kadar az iken bu kadın gelmiş "rahata alıştılar" diyor. Söyleyecek söz yok gerçekten. Ha derslere falan girmeyen bunca şeyi umursamayıp gününü gün edenler var onlar ayrı tabii ki.
        vurz
        Bir ogretmen olarak yorumum şu, bazi ogrencilerim onlineda kendilerini daha rahat ifade edebiliyorlar,bazisi cok bunaldi ,bazisi suistimal ediyor internetim sıkıntılı vs gibi, rahata alismaktan ziyade ogrenciler de biz ogretmenler de yorulduk, mekaniklestik,ama su an icin sistem bu yapabilecegimiz bundan fazlasi degil. Ogretmenlik zor meslek, ogrencilik daha da zor:) ogrenci olmayan,ya da bu meslegi yapmayan, ya da ebeveyn olmayan anlayamaz..
         cokbilmisdegilcokbilen
         Bir insan niçin ama niçin kendi ayağına sıkar?? Zaten parası var çevresi var. Neden bunu yaparsın? Gündem mi olmak istiyorsun?
          leprechaun
          Bir öğretmen olarak söylüyorum, online eğitim, yüz yüze eğitimin çeyreği kadar bile verimli değil. Her zaman derslerde okulu ne kadar özlediğimizi hem öğrencilerden hem de kendi şahsımdan dile getiriyoruz. Lüks içinde yaşayan absürt bir medya parçasının yukarıdan bakan absürt yorumlarını ciddiye bile almıyoruz. Almayacağız. Dünya'dan haberi olmayan bomboş insanların Dünya'dan haberi olmayan boş yorumlarını hiçbirimiz umursamıyoruz. Maalesef ülkemizde bunun gibi boş tenekeler çok fazla. Gürültü kirliliği, bilgi kirliliği. Bu arada uzun bir aradan sonra takip dışında yorum yazıyorum. Aslında ben yoğum. İyi geceler.
           bnldrn-
           ulan su dunya da şununla kocası kadar dertsız tasasız olamadık ya ona yanırım
            rarero
            Uzaktan eğitim kolay gibi görünebilir ama kesinlikle yüz yüze olandan daha zor. Konu bu değil zaten konu asla dikkate alınmayacak birinin bu lafı sarf etmesi ve gündem olabilmesi.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.