Müzik Tedavi Eder Mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Youtube'da baş ağrısına iyi gelen müzikler adlı bir playlist görmüştüm. Başımın gerçekten ağrıdığı bir gün açıp dinledim. Büyük çoğunluğu klasik müzikler olmak üzere, rahatlatıcı eserlerdi. Psikolojik olduğunu düşünmekle birlikte baş ağrımın geçtiğini söyleyebilirim. Selçuklu ve Osmanlı'da da müziğin bir tedavi yöntemi olarak kullanıldığını duymuştum. Sence müziğin tedavi edici bir gücü var mı?
    benita
    İyileştirir mi bilemem ama ruhun gıdası olduğuna eminim
     obiyagmur
     Evet ya :)) bence baya iyi geliyor bazı zamanlar..
      palmiye
      Şu sıralar iyileştirmiyor, komaya sokuyor.
       ladydisko
       insan hissettiği kadar sağlıklıdır
        rotasizkerim
        müzik sevmem şiir ruhun gıdasıdır ve şiir daha fazla tedavi eder.
         zimbo
         boşuna müzik ruhun gıdasıdır dememişler arkadaş. tabii ki de tedavi eder mesela Ahmet Kaya özellikle neştersiz kalp ameliyatı yapan şarkılar yapmıştır. Tedavinin bu kadarı diyebilirim.
          libidio
          Kesinlikle düşünüyorum. Müzik bambaşka aslında. Özellikle psikolojik tedavilerde kullanıldığını okumuştum. Yazıyı bulamadım bulsam koyacaktım buraya
           redblack
           eger gerilim tipi bas agrisi veya strese dayali bir durumsa evet etki eder diye dusunuyorum ve dediginiz gibi musiki ile tedavi selcuklu ve osmanli zamanlarinda varmis. hatta şifacilar olatak bilinen kisilerin de bitki karisimlari haricinde muzikle tedavilere (ayin gibi) destek verdigi kayda gecmistir evvelsi zamanlarda.
            detokssuyu
            Görsel ne kadar da ilginç. YouTube playlistlerinin bir şeye yarayacağını düşünmüyorum ama bu görsel bu çalışmanın ciddiyetini gösteriyor.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.