8
22.8.2020
Müzik Tedavi Eder Mi?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   okadin
   Youtube'da baş ağrısına iyi gelen müzikler adlı bir playlist görmüştüm. Başımın gerçekten ağrıdığı bir gün açıp dinledim. Büyük çoğunluğu klasik müzikler olmak üzere, rahatlatıcı eserlerdi. Psikolojik olduğunu düşünmekle birlikte baş ağrımın geçtiğini söyleyebilirim. Selçuklu ve Osmanlı'da da müziğin bir tedavi yöntemi olarak kullanıldığını duymuştum. Sence müziğin tedavi edici bir gücü var mı?
   0
    detokssuyu
    Görsel ne kadar da ilginç. YouTube playlistlerinin bir şeye yarayacağını düşünmüyorum ama bu görsel bu çalışmanın ciddiyetini gösteriyor.
     benita
     İyileştirir mi bilemem ama ruhun gıdası olduğuna eminim
      thewoman
      insan hissettiği kadar sağlıklıdır
       xlethex
       eger gerilim tipi bas agrisi veya strese dayali bir durumsa evet etki eder diye dusunuyorum ve dediginiz gibi musiki ile tedavi selcuklu ve osmanli zamanlarinda varmis. hatta şifacilar olatak bilinen kisilerin de bitki karisimlari haricinde muzikle tedavilere (ayin gibi) destek verdigi kayda gecmistir evvelsi zamanlarda.
        libidio
        Kesinlikle düşünüyorum. Müzik bambaşka aslında. Özellikle psikolojik tedavilerde kullanıldığını okumuştum. Yazıyı bulamadım bulsam koyacaktım buraya
         palmiye
         Şu sıralar iyileştirmiyor, komaya sokuyor.
          obiyagmur
          Evet ya :)) bence baya iyi geliyor bazı zamanlar..
           zimbo
           boşuna müzik ruhun gıdasıdır dememişler arkadaş. tabii ki de tedavi eder mesela Ahmet Kaya özellikle neştersiz kalp ameliyatı yapan şarkılar yapmıştır. Tedavinin bu kadarı diyebilirim.
            rotasizkerim
            müzik sevmem şiir ruhun gıdasıdır ve şiir daha fazla tedavi eder.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.