25
27.8.2020
Mustafa Kemal Atatürk Meselesi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   angelofdeath
   Şimdi arkadaşlar asla ve asla taraf tutmadan anlatıp sizin görüşlerinizi alacağım ilk öncelikle SEVMEK ile SAYGI DUYMAK farklı şeyler sizden şunu istiyorum tarafsız düşünün bu konuyu *gerçekten tarafsız daha sonra iki maddeye bölüp neler yaptığını anlatıp konuyu size bırakacağım 1- onu neden sevmeliyiz?? Cumhuriyet'in ilanı ... Kadınlara seçme seçilme hakkı ... 3. Laikliğin anayasaya eklenmesi. ... Eğitim ve öğretimin birleştirilmesi. ... Örnek çiftliklerin kurulması ... Kabotaj Kanunu. ... 7. Türk Medeni Kanunu. ... 8. Millet mekteplerinin açılmasına öncülük yapması, ve bunun gibi daha bir sürü şey var hepsini yazamayacağım her neyse madde iki 2- onu neden savunmamalıyız.. sanıyorum alkol ve tütünü alenen tüketmek. lütfen dikkatli okuyalım, alenen tüketmek diyorum. şu anda yetişmekte olan fikirsiz, cahil neslin alkol ve tütün tüketiminde arkasına sığındığı yanlıştır bu. trakya'da insanların aptallaşana kadar rakı içerken "atatürk de içiyordu." diyerek savunabilmesine neden olan yanlıştır. ve sizden kendinizi o zamanın insanları yerine koymanızı istiyorum türk alfabesini başkan Erdoğan birden bire kaldırıp yeni bir alfaba getirse ve türk alfabesinden olan bütün herşeyi yaksa ne yapardınız?? OLDUKÇA TARAFSIZ OLMAYA ÇALIŞTIM BU İKİ KONU ÇOK İNCE KONULAR OLDUĞU İÇİN ÇOK AYRINTIYA GİRMEDİM EĞER BİR HATAM VAR AFFEDİN VE RİCA EDİYORUM NE OLURSA OLSUN *SAYGI DUYMAYI ÖĞRENİN*.
    efenizz_
    İyi, güzel, hoşta akşam akşam nerden geldi bu aklına? :)
     methafor7
     Atatürk meselesi diye bir mesele olur mu atmık?
      steteskop.gel
      Mesela yapacak birşey yok ne kadar anlatırsan anlat bazı insanlar anlamıyor veyahut anlamak istemiyor ..
       djsinemovic
       Alenen alkol tüketmekten sonrasını okumadım zaman kaybı olur. Başka bir insanın içtiği alkolden size ne nasıl kafalar bunlar
        sairsel
        Ben adamın vatan ve millet için ne yaptığına bakarım onun dışında inancı kendisini ilgilendirir sonuçta günahı varsa hesabını o verecek! Ayrıca kıyas yapmak için de o zamanki ülke şartlarını iyi bilmek lazım harf devrimi geçmişi silmek için değil geleceği yakalamak için yapıldı.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.