26
7.10.2020
Mustafa Kemal Atatürk
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   emreyalcin
   Ben tüm insanlara saygı duyarım dini, ırkı, rengi farketmez .Ancak bir insan Atatürk'ü sevmiyorsa muhattap bile olmam çünkü o insan düşüncesizdir . Sizin düşünceleriniz neler ?
    entelbukalemun
    Irkçı değilim ama zencilerden nefret ediyorum
     utumasasiilekayanadam
     'Ancak' ve 'ama' kelimelerinin öncesinde ki cümlelerin hiç bir anlam ifade etmemesi.
      palmiye
      Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda. Eğer sevmediğini rahatça dile getirebiliyorsa bununda onun sayesinde olduğu unutulmamalı.
       steteskop.gel
       Önderimiz, değerlimiz, fikirlerini gerçekten benimsememiz gereken atamız. açtığın yolda gösterdiğin hedefe🖤
        hickurusu
        Özgürlüğümüz, varoluşumuz, düşüncelerimiz, topraklarımızdır kendisi.. İleri görüşlülüğün ta kendisidir.
         benita
         Bulunduğum şehirde ‘Atatürkçüyüm ben istersem çıplak dolaşırım, Atatürkçüyüm ben içkimi de göstere göstere içerim’ kafasında çok fazla insan var ama Atatürk’ü sevmek bu değil. Olayı her zamanki gibi çok yanlış anlayan insanlar var. Bana göre Atatürk’ü sevmek, onun gösterdiği yoldan gitmek, öğrettiklerini aktarmak ve en önemlisi ona yakışır şekilde bunu yapmaktır. Bu ayrımı yapmak çok önemli. Kendisinin de dediği gibi; “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.”
          dr.rock
          Ülkemizin kurucusu Atatürk sadece bizim değil tüm insanlık için bir kazanım elbette. Ancak "Kemalist faşizm" de karşısında durulması gereken bir kavram. Nasıl dindoşlar inanca zarar veriyorsa Kemalist Faşistlerde Atatürk ve felsefesine zarar veriyor
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.