Müslüman Bir Topluluk Olmamıza Rağmen Neden Onun Gerektirdiği, Verdiği Emirler Gibi Yaşayamıyoruz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   srdrdmrl77
   Evet çağımız internet çağı , az çok araştırmış sınızdır , Avrupa'da , kuzey ülkelerinde daha çok olmak üzere çoğu hıristiyan veya yahudi ülkelerde hak yememek , saygı,sevgi önplanda ve biz onlara gavur diyoruzda. Bizim dinimiz hak yemeyin , haram yemeyin demesine rağmen . Saygı yoksunu ,hakyiyen,haram yiyen bir toplum olduk.
    voila
    İyi bir insan olmak içinden gelen bir şeydir, bana böyle emredildi ya da yoksa cehenneme giderim korkusuyla takındığın bir maske değil. Ana sıkıntı bu bence, gerisi eğitimsizlik, cahillik ve ortaya çıkan ahlak yoksunluğu.
     kafatamircisi
     Bir ülkeyi ele geçirmek icin balistik füzelere tanklara gerek yoktur... eğitimin kalitesini dine düşürmeniz yeterlidir. Bana din ile gelişmiş bir ülke gosterin bende size bilim ile geri kalmış bir ülke göstereyim (alıntıdır sözlerin kime ait olduğunu bilmiyorum)
      sekr_hali
      Gerçek şu ki,İnsanlar kendi iç dünyalarını Değiştirmeden Allah onların durumunu Değiştirmez.(ra'd 13/11)
       kalpci
       Çünkü para etmiyor Aslında Allaha esas inanmayanlar koyu müslümanlardır. Din öğrenildikçe pozitif hayatla çekişkileri göze batmaya başlar. Ama çeyrek müslümansan okumazsın böylece gerçekleri apaçık görmezsin, mistik bağlantılar sana yeter. Koyu müslümanlarda bunları miss gibi kullanır
        ladyfierce
        Nefse zor geldiğinden
         gulfemkaya
         Herkes kendine nasıl kolay geliyorsa öyle yaşadığı için. Kendine göre din kuralları eviriyorlar. En önemlisi de kendi inancından yaşayışından çok başkasının inancına bakıp laf ediyor
          sairsel
          https://youtu.be/b8ymAhOwjys
          https://youtu.be/b8ymAhOwjys
           eliff04
           Çünkü çoğu kişi inandığı dini tanımıyor, araştırmıyor. "inandığımı söylediğim din benden ne istiyor?" diye dönüp bakmıyor. Eğer bakıp araştırsalardı zaten şuan çoğu kişi ateist olurdu. Çünkü o kadar çok rahatsız edici şeyler var ki sadece Müslümanlıkda değil tüm dinlerde. Bu yüzden ateist olmaktan başka çare kalmıyor. Ama aslında ateizmin de doğru yol olmadığını biliyorlar.
            leb
            ateistim çünkü
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.