Muhafazakar Kesimin LGBT Bireyleri Sevmeme Sebepleri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   superkahraman
   Bunun aslında birçok sebebi var fakat temeline inmemiz gerektiğinde tarım toplumuna kadar dayanıyor bence. Takdir edersiniz ki o tarım toplumundaki eşcinsel bireyler çocuk yapamaz, yani sisteme işgücü üretmez. üretmediği gibi bir de kaynak tüketirler çünkü hayatta kalmak için yemek yiyecekler yani tarımsal mahsulü tüketecekler ama az ama çok. İşte bu sistemi tüketecekleri için nefret buradan başlar. Özellikle tarım toplumunun alışkanlıkları muhafazakar kesimde daha yüksektir. Yani ben dinden bağımsız bu lgbt nefretinin bir iktisadi nedene dayandığını düşünüyorum sayın dio'cular. Siz ne düşünüyorsunuz? Siz neler düşünüyorsunuz?
    gregory_
    Muhafazakar kesim ne seviyor bilmiyorum zaten. Eşcinsellik de tarih boyunca var, anlamiyorum muhafazakarliktan.
     xxx00
     Muhafazakar vatandaşlarımız tamamen anlatmayı başaramasalar da (ki çoğu kez Lut kavmini örnek verirler, çok haksız olmamalarına karşın üsluptan kaybederler) bazı anlaşılabilir sebepleri vardır bu sevmeyişin. Bedenin yaratılış biçimine aykırı giden, iyi-kötü tüm tiplemeleri kabul eden, toplumsal asimileye, dejenereye ya da kimliksizliğe sebebiyet verebileceğinden ötürü ayrıca ilişki tiplerinin çoğalması sonucu şimdi heterolarda olan duygusal/ilişki/cinsel problemlerin sayısal olarak bilmem kaç katına çıkacak olması, ayrıca ekolojik olarak görevini yerine getirmeme ve başlıca buna benzer sebepler sayılabilir.
      tsukyomi
      Herkes bol keseden bir şeyler sallıyor ama kimse 'ulan madem ''bozuk'' bir halka olacaklar, neden böyle yaratıldılar/doğdular' diye sormuyor, zira böyle doğulur, sonradan kazanılan, özenerek oluşan bir şey değil bu, ya öylesindir ya değilsindir. Bir biseksüel olarak benim soracağım tek şey bu. Eşcinsellik, biseksüellik, transseksüellik sadece insanlarda yok bu arada. Ama okumazlar azizim, yıllarca körü körüne savundukları kitabı bile okumamışlar, başka şeyleri mi okuyacaklar? Okusa da anlayacaklar mı? Takmışlar bir at gözlüğü, binicileri nereye savurursa oraya. Kimse sevilmeyi beklemiyor, gölge etmesinler yeter.
       tayfun-aktoprak
       Osmanlı torunuyuz diye geziyorlar, civeleklere bak :D
        ozcan-atalay
        Kutsal kitapların hepsinde eşcinsellik lanetlenmiştir boşuna başka sebep aramayın gayet açık ve net
         yabadabapeace
         Bkz: lut kavmi
          sadisfekshin
          Muhafazakar değilim. Ne seksüel olursa olsun bununla da ilgilenmiyorum. Ama erkekliğini abartarak göze sokan erkekten, kadınlığını abartarak göze sokan kadından, bilmem ne seksüelliğini göze sokan bilmem neden de hoşlanmıyorum arkadaş. Lezbiyensin, gaysin, neysen nesin her ortamda göze sokmaya gerek yok. Bunun övünülecek tarafı da yok. Ben nasıl her ortamda erekte gezmiyorsam, bununla övünme ihtiyacı hissetmiyorsam sen de iki rekat az kırıt ki saygı duyacaksak duyabilelim Kerimcan Su. Evet ilk dildoyu aranızdaki en günahsız lgbt atsın.
           bosadam
           Neredeyse bütün devletlerin askeri sistemlerinde eşcinsellik yaygındı, yaygındır. Bu spartalılardan vikinglerden tutun Osmanlı'nın 1900 lü yılların başlarına kadar bu vardı. Birçok araştırmalar gösteriyor ki islami ve gayri islami devletlerin nerdeyse tamamında eşcinsellik yasak degil. Bu bir tür statü belirleme durumu olarak algılanmış. Yani alt üstün pasifi olmuş. Bu halife kabul etikleriniz insanların da yaptıgı bir cinsel birliktelikler. Yani ücü göedüğünüz şeyleri 40 yaşına kadar evlenmeyen insanların başvurmadıgını söyleyecek nir ahmak çıkacagını düşünmüyorum
            hidroklorikasit
            Muhafazakar biri olarak yazıyorum. Hz. Lut'un kavmi eşcinsel kimliklerinden dolayı değil, sadece sapkınlık adına kentlerine gelen misafirlerden genç ve erkek olanları seçerek onlara tecavüz ettikleri için helak edildiler. Allah kimseyi sadece hemcinsinden ya da her iki cinsten de hoşlandığı için cezalandırmaz, kalp cezanın sebebi değildir. Eyleme dönecek olursak, Allah bir tek erkeğin erkekle ya da kadının kadınla olan ilişkisini değil, evlilik dışı bütün ilişkileri yasaklamıştır. Eğer Lgbti + bir birey kendini dindar bir müslüman olarak tanımlıyorsa öyledir, İslam bu bireyleri dışlamaz. Hatta Lgbti + olup tercihen İslami bir hayat yaşamaya gayret ediyorsa benden daha iyi bir müslümandır.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.