Muhafazakar Aile Çocukları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   raselika
   Benim gördüğüm kadarıyla muhafazakarlıkla alakası yok yeni neslin. Yani tabii ailenin görüşünü kendi görüşün gibi benimsemek zorunda değilsin. Ama bunu sırf aykırılık olsun diye yapanlar da var. Ama benim en komiğime giden şey bayram namazına gidiyorum diye evden çıkıp dışarıda takılıp tekrar eve dönen erkekler. Yani biraz baskıcı bir aile tipi oluyor ister istemez ama kimseyi de bir şeye zorlayamazsın.
    saltmirac
    Bence ailelerinin tasmalarından kurtulmaları kanaatindeyim. Gerçekten özgürlük çok güzel bir şey. Her ne pahasına olursa olsun , o zincirleri kırmak sizin ellerinizde...
     noobzac
     Seküler aile çocukları gibi bu ülkenin evlatlarıdırlar. Tek avantajları çoğunlukta olmalarıdır. Onları yekpare tutan görüşlerinden vazgeçeceklerini düşünmek ahmakçadır.
      okadin
      Çocuklarımızı bu gibi kalıplarla çok yalnızlaştırıyoruz arkadaşlar çok. Muhafazakar aile çocukları diyoruz. Burada muhafazakar olan aile, çocuklar değil ya da seküler aile çocukları diyoruz, seküler olan aile. Çocuklarımız bu kalıplara sığamıyor, tanımlanmak istemiyorlar. Onlardan bulundukları kabın şekillerini almalarını isteyemeyiz.
       redblack
       Lisedeyken bi arkadasim vardi, babasi imam, annesi hacı falan, kiz kardesi imam hatip lisesinde okurdu, tokalaşmazdi bile. Cocuk mu? Esrar cekip, aksamlari alkole düşerdi, okulun icinde beraber şarap içmişligimiz vardi🙄😅
        mortie
        içlerinden kendi kabuklarını kırabilenlere saygı duyuyorum.
         damarcibasi
         Bilişim çağında yaşadığımız bu dönemde doğası gereği herşeyi sorgulayan çocuklar bilgiye artık ebeveynlerinin telkinleriyle değil internet ortamından araştırarak ulaşıyorlar. Ve bu sınırsız kaynak onları inançları, dogmaları, dinleri ve hatta "Allah" kavramını sorgular hale getiriyor. Bu gençlerin azımsanmayacak bir kısmı deist ve ateist düşünceye meyil ediyor. Gelecek nesillerin dünyayı ve hayatı yorumlama tarzı kesinlikle çok farklı olacak. İnsanlığın inanç ve dinler tarihi birkaç nesil sonra geri döndürülemez değişimlere gebe gibi görünüyor.
          tuba-yildirim6
          Çevremde çok var.. aralarında alkol problemi yaşayan da var.. mayo bikini giyip bunu instaya atmakta sakınca görmeyen de.. ateist ya da deist olan da var üniversiteye başlar başlamaz ailesinden ayrı yaşamaya karar veren de..
           mertiniz
           En çılgın,uç noktaları olmayan arkadaşlarım hep bu kesimden çıktı.
            ozanesi
            Bunların kızları gerçekten efsane oluyor. Sanırım senelerce bastırılmış duygular ve o sıkılmışlığın verdiği duyguyla patlama yaşıyorlar adeta özgür kaldıkları ilk anda
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.