38
22.7.2020
Müge Anlı’nın Programı Psikolojimizi Bozuyor mu?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   Uzmanlar gündüz kuşağı programlarının aile ve toplum yapısını bozduğu yönünde uyarılarda bulunuyor. İnsan psikolojisi üzerinde de tahribatlar yaratan bu programlar anomali denilen yabancılaşma, toplumdan uzaklaşma problemine kadar sebep olabiliyor. Müge Anlı ve türevi programlar psikolojini bozuyor mu?
    detokssuyu
    Müge işliyor, görelim, bilelim, şahit olalım, sesimizi duyuralım diye. Bu olaylar kamuoyu olmasaydı, programın itici gücü olmasaydı çözülebilir miydi? Toplumdaki olayların yüzde onuna karşılık geliyor işlenen programlar. El birliğiyle bu ahlaksızlık ve canilikle savaşmak durumundayız. Bırakın insanların gözüne soksun belki bir şeyler değişir.
     necnec
     hayatın gerçeklerini görmek yanlış değil.
      kedisesii
      Oysa ki hayatın gerçeklerini görüyoruz demek ki hayat psikoloji bozuyor kfldlg
       herseyinaktivisti
       Bence toplumumuzun psikolojisinin ne kadar bozuk olduğunu açıkça gösteriyor.
        kitibiyoz
        Müge anlı insanlara, pembe panjur harici olan durumları gösteriyor. Tabiki insanlar en başta inanamıyor. Ardından merak başlıyor bağımlı hale geliyorlar. Her dizi gibi. Ardından anksiyete krizleri artış gösteriyor. Fakat benim sormak istediğim başka bir durum var. Bu insanlar nasıl bu hale geldi? Hep böyle hikayeler var mıydı? Yoksa bir süre içerisinde mi bu kadar ar düşmanı ortaya çıktı?
         benita
         Olmayan bir şey yayınlanmıyor ki, olanı gösteriyorlar. Psikolojimizi bozan program değil bu dünya ve içindeki insanlar
          okadin
          Bozuyor. Kızlarımın site içerisinde oynamasına bile izin vermeyen bir anne oldum. Her gün mide bulandırıcı olayların işlenmesi, o insanların tavırlarını canlı canlı görüyor olmak beni çok ürkütüyor. İzlemek istemiyorum, izlemiyorum bu sefer de sosyal medyada karşıma çıkıyor. Artık dünyanın korkunç bir yer olduğuna inanıyorum. Çocuklarımı herkesten izole etmek istediğim zamanlar oluyor.
           sebnemsertuna
           Bence bizimde psikolojimizi bozuyor etraftaki canileri izleye izleye dışarı çıkmaya korkar olduk. Bu olaylarının çoğunun kırsal kesimde veya köy yerlerinde yaşanması da cabası. İnsanlar ne yapacağını şaşırdı artık
            mrlawyerkk
            Bizim değil ancak ailelerimizin psikolojilerini bozduğunu düşünüyorum. Annelerimizin yıllarca “Ben sana güveniyorum, çevrene güvenmiyorum.” tezi Müge Hanım tarafından her gün örneklerle kanıtlanıyor. Aileler çocuklarının arkadaşı başta olmak üzere kimseye güvenmiyor.
             sinek_valesi
             Psikolojisini bozmak değil de, gerçekleri görmek yaralıyor diyebilirim. Verimsiz bir program diyemeyeceğim lakin alınan verimin de ne düzeyde olduğu tartışılır.
              cansevim
              hangi psikoloji ? piskolooji mi kaldı kardeş yidiler hepsini
               sevonu
               Sevmediğim şahsiyet
                rotasizkerim
                Atv kanallarında yapılan hiç bir programı samimi bulmuyorum. Müge Anlı belki karakter olarak iyi bir kadındır ama programı resmen birilerine prim vermek gibi geliyor. O yüzden çok fazla da konuşmaya gerek yok zaten izlemem de bu kadını çok fazla.
                 matruskaa
                 Elbette olumsuz etkisi olabilir, bunu inkar edemem. Fakat sanal an dizilerde bin beterini(cinayet ,ihanet,şiddet,taciz vs vs) izleyip(hemde maaile) ,o dizilerin bizi nasıl etkilediğini mevzu etmiyorsak eğer; gerçek yaşanmış olayların zararını hiç konuşmayalım. Aksine toplumumuzun ne durumda olduğunu görelim. Bizim psikolojimizi bozan hırsızlık, ihanet, pedofili, aile drami, katliam boyutu cinayetler, daha neler neler varsa; insanlar bunu yaşıyor. Biz kanalı değiştiririz belki çocuk tecavüz haberlerinde yanımızdaki kızımiz ,oğlumuz etkilenmesin diye ama bunu yaşıyor o çocuk. Senin dinlemeye tahammülün olmayanı bizzat dakikalarca yaşıyor ve yaralar alıyor. Hatta hatta hayatı sönüyor...
                  ozymandiase
                  Bence toplumda gizli sapıklar için yol gösterici bir tarzı var. Yani her şey en ince ayrıntısına kadar anlatılıyor programda. Yapacak olana yol gösteriyor gibi değil mi ya?
                   pillowtalk
                   Bu kadının egosu benim içimi çekiyor. İyi ki okumuş. Sürekli ebeveynleri suçluyor. Herkes aynı hayat standartlarına sahipmiş gibi davranıyor. Deliriyorum.
                    sedefartuny
                    İzlediklerimiz, duyduklarımız, gördüklerimiz hayatımızı şekillendiriyor. Bu programlar da bir noktadan sonra hayatımız üzerinde etkili olmaya başlıyor. Psikolojimizi bozduğu da doğrudur. Zaten bu ülkede yaşamak psikolojimizi bozmuş durumda.
                     ilsasilem
                     Beni azıcık sinir hastası ediyor diyebilirim. Bir ara Nazmiye Çam olayı vardı ve oradaki Ahmet beni ciddi sinir hastası etmişti..
                      velevkiozge
                      Bozuyorsa vah halimize. Çünkü acı ama bu programda anlatılan ve işlenen her olay ülkenin bir gerçeği maalesef
                       enginarkalbi
                       Bozulsun ya nolcak, açıköğretim mezunların toparlar rahat olun.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.