38
22.7.2020
Müge Anlı’nın Programı Psikolojimizi Bozuyor mu?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   Uzmanlar gündüz kuşağı programlarının aile ve toplum yapısını bozduğu yönünde uyarılarda bulunuyor. İnsan psikolojisi üzerinde de tahribatlar yaratan bu programlar anomali denilen yabancılaşma, toplumdan uzaklaşma problemine kadar sebep olabiliyor. Müge Anlı ve türevi programlar psikolojini bozuyor mu?
    mrlawyerkk
    Bizim değil ancak ailelerimizin psikolojilerini bozduğunu düşünüyorum. Annelerimizin yıllarca “Ben sana güveniyorum, çevrene güvenmiyorum.” tezi Müge Hanım tarafından her gün örneklerle kanıtlanıyor. Aileler çocuklarının arkadaşı başta olmak üzere kimseye güvenmiyor.
     sebnemsertuna
     Bence bizimde psikolojimizi bozuyor etraftaki canileri izleye izleye dışarı çıkmaya korkar olduk. Bu olaylarının çoğunun kırsal kesimde veya köy yerlerinde yaşanması da cabası. İnsanlar ne yapacağını şaşırdı artık
      herseyinaktivisti
      Bence toplumumuzun psikolojisinin ne kadar bozuk olduğunu açıkça gösteriyor.
       okadin
       Bozuyor. Kızlarımın site içerisinde oynamasına bile izin vermeyen bir anne oldum. Her gün mide bulandırıcı olayların işlenmesi, o insanların tavırlarını canlı canlı görüyor olmak beni çok ürkütüyor. İzlemek istemiyorum, izlemiyorum bu sefer de sosyal medyada karşıma çıkıyor. Artık dünyanın korkunç bir yer olduğuna inanıyorum. Çocuklarımı herkesten izole etmek istediğim zamanlar oluyor.
        benita
        Olmayan bir şey yayınlanmıyor ki, olanı gösteriyorlar. Psikolojimizi bozan program değil bu dünya ve içindeki insanlar
         ahmetsakar
         şovmen müge anlı, garibana azar kayan sevgili program sunucumuz. rabia naz cinayetinde de elinden geleni yapmıştı hatırlarsanız.
          kitibiyoz
          Müge anlı insanlara, pembe panjur harici olan durumları gösteriyor. Tabiki insanlar en başta inanamıyor. Ardından merak başlıyor bağımlı hale geliyorlar. Her dizi gibi. Ardından anksiyete krizleri artış gösteriyor. Fakat benim sormak istediğim başka bir durum var. Bu insanlar nasıl bu hale geldi? Hep böyle hikayeler var mıydı? Yoksa bir süre içerisinde mi bu kadar ar düşmanı ortaya çıktı?
           kedisesii
           Oysa ki hayatın gerçeklerini görüyoruz demek ki hayat psikoloji bozuyor kfldlg
            detokssuyu
            Müge işliyor, görelim, bilelim, şahit olalım, sesimizi duyuralım diye. Bu olaylar kamuoyu olmasaydı, programın itici gücü olmasaydı çözülebilir miydi? Toplumdaki olayların yüzde onuna karşılık geliyor işlenen programlar. El birliğiyle bu ahlaksızlık ve canilikle savaşmak durumundayız. Bırakın insanların gözüne soksun belki bir şeyler değişir.
             necnec
             hayatın gerçeklerini görmek yanlış değil.
              sedefartuny
              İzlediklerimiz, duyduklarımız, gördüklerimiz hayatımızı şekillendiriyor. Bu programlar da bir noktadan sonra hayatımız üzerinde etkili olmaya başlıyor. Psikolojimizi bozduğu da doğrudur. Zaten bu ülkede yaşamak psikolojimizi bozmuş durumda.
               pillowtalk
               Bu kadının egosu benim içimi çekiyor. İyi ki okumuş. Sürekli ebeveynleri suçluyor. Herkes aynı hayat standartlarına sahipmiş gibi davranıyor. Deliriyorum.
                ozymandiase
                Bence toplumda gizli sapıklar için yol gösterici bir tarzı var. Yani her şey en ince ayrıntısına kadar anlatılıyor programda. Yapacak olana yol gösteriyor gibi değil mi ya?
                 matruskaa
                 Elbette olumsuz etkisi olabilir, bunu inkar edemem. Fakat sanal an dizilerde bin beterini(cinayet ,ihanet,şiddet,taciz vs vs) izleyip(hemde maaile) ,o dizilerin bizi nasıl etkilediğini mevzu etmiyorsak eğer; gerçek yaşanmış olayların zararını hiç konuşmayalım. Aksine toplumumuzun ne durumda olduğunu görelim. Bizim psikolojimizi bozan hırsızlık, ihanet, pedofili, aile drami, katliam boyutu cinayetler, daha neler neler varsa; insanlar bunu yaşıyor. Biz kanalı değiştiririz belki çocuk tecavüz haberlerinde yanımızdaki kızımiz ,oğlumuz etkilenmesin diye ama bunu yaşıyor o çocuk. Senin dinlemeye tahammülün olmayanı bizzat dakikalarca yaşıyor ve yaralar alıyor. Hatta hatta hayatı sönüyor...
                  daisyyy
                  Bozmaz mı bozuyor tabii ki. Ben bir ara piskopat gibi gezdim ortalıkta en son izlemeyi bıraktım.
                   nothingg
                   Olanı yayınlıyor.kurgu yok tiyatro yok ki çoğu sesini bu şekilde duyurabiliyor artık.
                    rotasizkerim
                    Atv kanallarında yapılan hiç bir programı samimi bulmuyorum. Müge Anlı belki karakter olarak iyi bir kadındır ama programı resmen birilerine prim vermek gibi geliyor. O yüzden çok fazla da konuşmaya gerek yok zaten izlemem de bu kadını çok fazla.
                     sevonu
                     Sevmediğim şahsiyet
                      cansevim
                      hangi psikoloji ? piskolooji mi kaldı kardeş yidiler hepsini
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.