Muayene Süresinin 5 Dakikaya Düşürülmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   yagmurals
   Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ndeki randevu aralıkları 5 dakikaya düşmüş gözümüz aydın. Durum böyle olunca doktor hastasına sadece 5 dakika ayırabilecek. Grip mi nezle mi diye tanı konulacaksa bile bu 5 dakika sürer zaten, o kadar yığınla konu var ki. Bu durumda ne tanı doğru konulacak ne de tedavi doğru şekilde başlayabilecek. Doktorlar bile itiraz etmiş bu duruma. o kadar sağlık sistemimizle övünüyoruz. geldiğimiz nokta burası mı gerçekten? en az 20 dakika boyunca muayene etmeden bir doktor nasıl hastasının neyi olduğunu anlayabilir yahu?
    fuzbing
    Resmi kısmını bilmiyorum, ama 20 dakika diye hatırlıyorum daha önce. Resmi olarak 20 dakikayken 5 dakika muayene anca sürüyordu zaten. belki gerçeklik payı olsun diye öyle olmuştur.
     mrlawyerkk
     Şu doktor robotlar bir an önce piyasaya sürülse de bari. Bizim kanlı canlı doktorlardan daha iyi tedavi uygulayacaklarını düşünüyorum çünkü.
      terliklihayvan
      insana verilen değerin güzel bir demonstrasyonu olmuş, hayırlı olsun
       lovewkoko
       hastaneden korkan birisi olarak ben beş dakikada anca kendimi ifade edebiliyorum az olmuş keşke uzaktan eğitim gibi olsaydı kameradan görüşseydik. sırtımı dinleyecekken doktor mikrofonu sırtıma dayasaydım. düşünsünler bunu.
        disi.ejderya
        Telepati yoluyla hastalığa teşhis koyamayan doktor da ne bilim
         honeybee
         ççokkk güzel sanki daha önceden seni dinliyorlarmış gibi şimdi 5 dk olmuş , devlet hastanesine gidilmez demk ki anladık bundam sonra özel hastane
          trueliving
          fazla insan azaltma olayı mı artık bilemiyorum gittikçe canımmmm ülkem yaşanmaz bir hal alıyor
           gilad-pellaeon
           keşke telefondan muayane olsaymış dimi o ne öyle rezalet
            filiz1.
            ne kadar basit düşünüyorsunuz. ülkede birbirine bağlantılı milyon tane aksamanın bir tezahürü de bu karar olmuş. suyun altında görünmeyen koskoca bir buz kütlesi var siz üstte görünen ufacık parçaya göre yorum yapıyorsunuz. bu ülkede en büyük sorunlardan biri sağlık çalışanlarına şiddet. kabak yine sağlık çalışanlarının başına patlamış. bir düşünseniz keşke önünü arkasını, neden bu tarz bir karar alınmış, doktorların neye ihtiyacı var. amaç ne. doktorun mesai saati belli sizce daha fazla sıkışıp, daha fazla hasta bakmak isteyecek kişi o mu.ne kadar sığsınız.en büyük tepkiyi zaten doktorlar vermiş. platformlarda hala doktorlara sallayanlar var. devlet hastanesi burası daha fazla hastaya bakmak doktora bir şey kazandırmıyor.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.