Muayene Süresinin 5 Dakikaya Düşürülmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   yagmurals
   Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ndeki randevu aralıkları 5 dakikaya düşmüş gözümüz aydın. Durum böyle olunca doktor hastasına sadece 5 dakika ayırabilecek. Grip mi nezle mi diye tanı konulacaksa bile bu 5 dakika sürer zaten, o kadar yığınla konu var ki. Bu durumda ne tanı doğru konulacak ne de tedavi doğru şekilde başlayabilecek. Doktorlar bile itiraz etmiş bu duruma. o kadar sağlık sistemimizle övünüyoruz. geldiğimiz nokta burası mı gerçekten? en az 20 dakika boyunca muayene etmeden bir doktor nasıl hastasının neyi olduğunu anlayabilir yahu?
    fuzbing
    Resmi kısmını bilmiyorum, ama 20 dakika diye hatırlıyorum daha önce. Resmi olarak 20 dakikayken 5 dakika muayene anca sürüyordu zaten. belki gerçeklik payı olsun diye öyle olmuştur.
     mrlawyerkk
     Şu doktor robotlar bir an önce piyasaya sürülse de bari. Bizim kanlı canlı doktorlardan daha iyi tedavi uygulayacaklarını düşünüyorum çünkü.
      lovewkoko
      hastaneden korkan birisi olarak ben beş dakikada anca kendimi ifade edebiliyorum az olmuş keşke uzaktan eğitim gibi olsaydı kameradan görüşseydik. sırtımı dinleyecekken doktor mikrofonu sırtıma dayasaydım. düşünsünler bunu.
       fairytale-
       Telepati yoluyla hastalığa teşhis koyamayan doktor da ne bilim
        honeybee
        ççokkk güzel sanki daha önceden seni dinliyorlarmış gibi şimdi 5 dk olmuş , devlet hastanesine gidilmez demk ki anladık bundam sonra özel hastane
         trueliving
         fazla insan azaltma olayı mı artık bilemiyorum gittikçe canımmmm ülkem yaşanmaz bir hal alıyor
          gilad-pellaeon
          keşke telefondan muayane olsaymış dimi o ne öyle rezalet
           filiz1.
           ne kadar basit düşünüyorsunuz. ülkede birbirine bağlantılı milyon tane aksamanın bir tezahürü de bu karar olmuş. suyun altında görünmeyen koskoca bir buz kütlesi var siz üstte görünen ufacık parçaya göre yorum yapıyorsunuz. bu ülkede en büyük sorunlardan biri sağlık çalışanlarına şiddet. kabak yine sağlık çalışanlarının başına patlamış. bir düşünseniz keşke önünü arkasını, neden bu tarz bir karar alınmış, doktorların neye ihtiyacı var. amaç ne. doktorun mesai saati belli sizce daha fazla sıkışıp, daha fazla hasta bakmak isteyecek kişi o mu.ne kadar sığsınız.en büyük tepkiyi zaten doktorlar vermiş. platformlarda hala doktorlara sallayanlar var. devlet hastanesi burası daha fazla hastaya bakmak doktora bir şey kazandırmıyor.
            sedefartuny
            Zaten kaç dakikaydı ki? Dikkat edin eczanelerde hep aynı ilaç rafları boş ya da boşa yakın. Herkese aynı teşhis, aynı tedavi ve azgari muayene çok uzun zamandır uygulanan bir politika zaten.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.