Milliyetçi Düşüncenin Aptallık İle Birlikte Gelmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   Bir insan nasıl olurda seçemediği bir durum ile övünebilir benim aklım almıyor. Millet dediğin ırk yani. Nerede dünyaya gelebileceğini seçebiliyor mu insan ya? Öyle bir hak veriliyor da benim mi haberim yok. Hayır bunla övünmek nasıl bir saçmalık. Diğerleri senin milletinden değil diye ötekileştirmek veya aşağılamak nasıl bir saçmalık. Milletini sevmek ayrı bir olay milliyetçilik ayrı bir olay. Duyar kasmadan önce bunun farkına bir varmak lazım. İçi boşaltılmışmış ve ırkçılıkla doldurulmuş bir ideolojiden bahsediyorum. Atatürk milliyetçiliğinden değil.
    sairsel
    Kimin düşündüğüne bağlı!
     takmazuguramatakar1
     Alamanya bizi kıskanıyor yeğennnn (!)
      gregory_
      Bu bir dert haklisin bir de seçmedigimiz din için neler oluyor, insanlik çok garip. En basa gelelim kim bana sordu hayata gelmek istermisin diye, neyse sustum.
       kisacadeniz
       Birileriyle ilişki kurmaya bağlı insanlarız. Ortak bir coğrafyada ortak bir kaderde doğuyoruz. Ortak bir geçmişimiz var. Kör milliyetçiliği savunmuyorum ama genel olarak bunu aptallık olarak nitelendirmek doğru değil
        kisi
        Milliyetçilik kavramının tanımını kafaya göre değiştirip sonra eleştirmek, ne ile birlikte geliyor? Milliyetçilik, anlaması zor bir şey değil. Ailenin daha büyük çapta ve az farklı olanını düşünmeniz yeterli.
         emre_akdag
         Milliyetçilik düşüncesinden rahatsız olan büyük bölümü bayraktan da rahatsız oluyor. Bu ülkeye Türkiye Cumhuriyeti denmesinden de rahatsız oluyor. Ama malum kişiler farklı ırktan olunca ben ona saygı duymak zorunda oluyorum. Ama o istediği gibi benim milletime hakaret edebilir sövebilir. Hatta Milletimi seviyorum diye rahatsız olabilir. Buna da özgürlük diyorsunuz çok saçma...
          maskoff
          bazen ırkçılığa kayabiliyor bu milliyetçilik. aleni bir şekilde bu topraklarda yaşayan bir ırka istediğini söyleyebiliyor aşağılayabiliyor bu canlılar. daha sonra da bizde ırkçılık yoktur. hadi ordan ya.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.