Milli Uzay Programı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   rarero
   Cumhurbaşkanı çılgın projelerimizi açıklamış hep birlikte bi bakalım: Milli Uzay Programı'ndaki birincil ve en önemli hedefimiz Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında Ay'a ilk teması gerçekleştirmektir. Uzay aracımızı yakın yörüngeye çıkaracak ilk fırlatmayı uluslararası iş birliğiyle hayata geçireceğiz. 2023 sonunda yakın dünya yörüngesinde ateşleyeceğimiz kendi milli ve özgün hibrit roketimizle Ay'a ulaşarak sert iniş gerçekleştireceğiz. Milli Uzay Programı'ndaki ikinci hedefimiz, yeni nesil uydu geliştirme alanında dünya ile rekabet edebilecek ticari marka ortaya çıkarmaktır. 2028'de planladığımız ikinci aşamada aracımızı yakın yörüngeye çıkaracak, ilk fırlatmayı bu milli roketlerimizle yapacağız. Medeniyet coğrafyamızın sembolü hilali, al bayrağımız ile Ay'a göndermenin gururunu milletimize yaşatacağız. Milli Uzay Programı'ndaki üçüncü hedefimiz; Türkiye'ye ait bölgesel konumlama ve zamanlama sistemi geliştirmektir. 2028'de planladığımız ikinci aşamada aracımızı yakın yörüngeye çıkaracak, ilk fırlatmayı bu milli roketlerimizle yapacağız. Medeniyet coğrafyamızın sembolü hilali, al bayrağımız ile Ay'a göndermenin gururunu milletimize yaşatacağız. Dördüncü hedefimiz, uzaya erişimi sağlamak ve bir uzay limanı işletmesi kurmaktır. Beşinci hedefimiz 'uzay havası ya da meteorolojisi olarak tabir edilen alana yatırım yaparak, uzaydaki yetkinliğimizi artırmaktır. Altıncı hedefimiz; Türkiye'yi astronomik gözlemler ve uzay nesnelerinin yerden takibi konularında daha ileri bir seviyeye ulaştırmaktır. (Milli Uzay Programı) Yedinci hedefimiz ülkemizde uzay sanayii ekonomi sistemini daha da geliştirmektir. Uzay programımızdaki sekizinci hedef, bir uzay teknolojisi geliştirme bölgesi kurmaktır Dokuzuncu hedefimiz uzay alanında etkin ve yetkin insan kaynağımızı geliştirmektir. Uzay Programı'ndaki onuncu ve son hedefimiz bir Türk vatandaşını uzaya göndermektir. Batan geminin hayal dünyası gibi..
    moon_night
    Bunun yerine yağa falan indirim mi yapsaydık🤔🤔
     gregory_
      strangestar
      Beyler biliyom ekonomi kötü ama çok güzel proje inşallah uygulanır. Akkoyun değilim
       mrsnl33
       Yakında uzay vergisi de alınır.Gidecek arkadaşların masrafları icin
        tiroyitbezi
        Vergiler böyle yararlı ve gelecek vadeden işlere kullanılsın sesim çıkmaz. Çok geç kalınmıştı aklımız başımıza yeni geldi. Her ülkenin bir uzay politikası olmalı diye düşünüyorum.
         kayberkay
         hedeflenen şeylerin yüzde 1 bile olsa kârdır biz oturduğumuz yerden konuşuyoruz ama hiç kendi adımıza yol kat etmiyoruz güzide ülkem işte konuşmak kolay
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.