Metroda Müzik Yapmak Özgürlük müdür, Başkasının Özgürlük Alanına Taciz midir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Metrolarda gitar çalan şarkı söyleyen gençlere şahit olmuşsunuzdur. Sanıyorum İstanbul'da bu gençlerden birine bir dayı "Len başka yere gidin" diyor ve gitar çalmasına engel oluyor. Şimi nur topu gibi bir tartışma konumuz var. Bu genç kendi özgürlüğünü mü yaşıyor yoksa başkasının özgürlük alanına -ki kamusal alanda olduğunu unutmayalım- mı giriyor? Müzikten insanlar rahatsız olur mu hiç diye de düşünüyor olabilirsiniz. Haklısınız. Biraz çetrefilli bir konu bu.
   https://twitter.com/onediocomvideo/status/1410190352162738179
   Bahsi Geçen Olay
    heygidigocadunya00
    Açık konuşmak gerekirse metro gibi toplumun ortak kullanım alanı olan yerlerde bir kişi dahi rahatsız oluyorsa buna saygı duyup özgürlük alanını taciz etmemesi gerekir.
     faruktekin
     kapalı ortam millet yorgun argın işinden evine gidiyor, bir de orada bi sik kırığının şovunu mu çekecek. sevmediğiniz bi müzik çaldığını ve bunu bağırarak söylendiğini düşünün. zorunda mıyım senin sanatına sokarım.
      merilolika
      ya seven var sevmeyen var kimisi işinden çıkıp yorgun argın evine dönüyor kimisine eğlenceli geliyor bence yapılmaması lazım
       onurrs
       akşama kadar çalışan ve terleyen haliyle ensesi üşüyen ve baş ağrısı yaşayan, tek düşündüğü şey eve gidip uyumak olan bir inşaat işçisinin müzik duyduğunda ve baş ağrısı arttığında rahatsız olması müzik sevmediği anlamına gelmez, ama müzik dinlemek istemediği anlamına gelebilir, birsürü insan var ve her birinin ruh hali ayrıyken çalan müziğin ritmi herhangi birisinin ruh haline hitap etmeyebilir ya da çalan müzik birisine eski sevgilisini hatırlatabilir ve o müziği dinlemek istemeyebilir, kısacası herkesin rızası alınmadığı durumda müzik yapılmaması gerekir aksi halde birilerinin norali bozulabilir, baş ağrısı artabilir ya da sinirlenebilir v.s v.s
        somurtkan_sirin
        tüm yoğunluğumuzun içinde bir neşe, enerji kaynağı oluyprlor bence, nasıl rahatsız oluyorlar ki?
         kafatamircisi
         Ölün lan ölün içiniz çürümüş sizin ben eşlik bile ederim
          ahpte-pateh
          Metroda özgürlüğü piç eden daha önemli şeyler var bence, en basiti dayayanlar ve kokarcalar.
           alevalevay
           yorgun argın eve dönüyoruz zaten bi de çalgıcıların çığırtkan sesi o an hiç iyi gelmiyo
            gossipdio
            Genelde soruylar metroda. Rahatsız olan var mı ya da şarkı söyleyeceğiz sakıncası yoksa diye.
             kendineassassin
             Akşama kadar çalışıp yorgun argın bla bla.. Aracın ve yolun kendi gürültüsünden rahatsız olmayan biri, abartılı ve bağıra çağıra yapılmayan bir müzikten de rahatsız olmamalı zannımca..
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.