0
9.11.2020
Metni Gördüğümde 'Gerçek Olamaz' Dedim, İlkokul Düzeyinde Bir Türkçe
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dio-gundem
   Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin "Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" modelinin tanıtım toplantısında açıklamalar yaptı. Davutoğlu "Bugün başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere sesleniyorum: Başınızı iki elinizin arasına alın ve düşünün. Bakanlar bunu yaparsa, yarın hangi mevkide bulunan kimlerin, nasıl davranacağı bilinemez. Türkiye Cumhuriyeti bir aşiret devleti de değildir, kabile devleti de değildir." ifadelerini kullandı. Bakan Albayrak'ın istifasının bazı medya organlarında yer almamasına da değinen Davutoğlu, "Bakan istifa ediyorsa birinci muhatabı Türkiye kamuoyudur. Bilgilendirmesi gereken de özgür basındır. Ortada bir metin dolaşıyor, ne teyidi var ne tekzibi var. Demokrasilerde böyle şey olmaz" sözlerini kullandı: Metni gördüğümde 'Gerçek olamaz' dedim. Böyle bir istifa olamayacağı için değil, Bakanlık makamına gelmiş birisinin böyle kötü bir Türkçe kullanmasına inanamadığım için... İlkokul düzeyinde bir Türkçedir. Bir aydın olarak da hicap duydum. Bu Türkçeyle bırakın Bakanlık idare etmeyi, küçük bir kurum bile yönetilemez."
    busrawashere
    'Gerçek Olamaz'
     monaiman
     E pederi de üni bile okumamış normal. Ayrıca bu işler kendini geliştirmekle alakalı. Paragözler işte. Nerede yoğunlaşırsan orada iyi olursun.
      peripedia
      Hangi birinin değil ki? Ülkece yazım kuralları ve imla artı noktalama işaretleri dersi almalıyız.
       ceviz-agaci
       Neden şaşırdınız söylemleri akla mantığa sığıyor muydu ki yazısından medet umalım
        roar
        Ayni yolda yürüdüğün insanlara dön de bir bak isterim sayın Davutoğlu. Şu zamana kadar sesini çıkartmadın da şimdi mi aklına geldi? Bu siyasetle sen kendine yatacak yer bulamazsın haberin olsun.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.