Meslekler Ve Maaşları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eo110
   1) Öğretmen 2) Hemşire 3) Temizlik İşçisi 4) Polis 5) Hakim 6) İtfaiyeci 7) Asker Herhangi bir ülkede devletin yöneticisi olduğunu varsayalım. Bu mesleklere şuan ki Türkiye şartlarını baz alarak ne kadar maaş verirdin?
    moon-night
    şu an ki türkiye şartlarını baz alırsak maaş veremiyoruz. Çünkü bütün para yanlış kişilerin elinde🤷🏼‍♀️
     monaiman
     Öğretmen maaşları millet vekillerinden fazla olmalı eskisi gibi. Herkes haddini bilsin. Doktor maaşları tekrar yükseltilmeli. Bu çocuklar 6-7 yıl it gibi üni okuyorlar, ondan önce de 12 yıl okumuşlar, saçları dahi genç yaşta ağarmış. Sen valine bilmem kaç milyar maaş, makam arabası, konut ve koruma veriyorsun da canını kurtaran bir doktora beş bin lirayı mı reva görüyorsun? Sonra hukuk ile uğraşan kesim zaten az para almamalı kesinlikle. Bilirsiniz ki geçmişten gelen bir bildiğimiz var ki bu da az para alan bir hukukçu rüşvete tabii olabilir, bu da yalan ve yanlış kararlar vermesine sebebiyet verir. Askerimiz ve polisimiz de mevkilerine göre değişmeli maaşları fakat çok da uçurum olmamalı. Ama ikici sınıf bir emmiyet mensubu ve albay arasındaki maaş fakı da belirgin olmalı elbette. Fakat devlet biliyorsunuz ki üvey evlat gibi davranıyor vatan savunucularımıza. Yazıklar olsun bir kez daha. İtfayiyecilere gelirsek, onlar yaptıkları işin hassasiyetine binaen farklı ücretler de almaktadırlar. Ama bunlar çıplak maaşlarının ne kadar az olduğunu değştirmiyor. Yine can kurtarana yapılan bir hakaret daha. Yurt dışında bu maaşlar sadaka niyetine veriliyor. Temizlik görevlileri ise insandan bile sayılmıyor. Halbuki tam tersi, iş yükü fazla olana fazla para verilir, hani emek karşılığı ya. Devlette yan gelip yatan vekillere dayasın paraları. Unutmayın ki bu memleketin insanları birbirine muhtaç. Birini diğerinden makam mevki olarak ayıramazsınız. Kaldı ki siz bizi temsil ediyorsun, asıl siz kimsiniz ya?? Böyle daha biir çok mesleğin hakkı olan maaşlar verilmiyor, onu geçtim mesleklerini dahi yapamıyor insanlar. Ama işini liyakatsiz yapan herkes, gerçi nasıl geldikleri belli yani oraya, dolgun maaşlar alıyor. Bknz: Kullandığı maddeyi pudra şekeri olarak tabir eden zat.
      sadisfekshin
      Bizim yönetimimizde para ortaya konur, herkes ihtiyacı kadarını alır.
       kitaptakikurt
       Temizlik işçisinin maaşını bile milletvekili maaşından yüksek tutardım sadece bunu söyleyebilirim kalanını siz devam edin
        littlejohn
        Muhendis : karin tokluguna
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.