18
28.12.2020
Mesleki Deformasyon Yaşadığınız Anılar
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   gulfemkaya
   Hayatlarımız bir süre sonra yaptığımız işler haline geliyor. Günümüzün büyük bir kısmını bu işlere odaklanarak geçirdiğimizden dolayı mesleğimizle alakalı bir durum olmamasına rağmen birden kendi mesleğimizi duruma dahil ediyoruz. Ben daha meslek hayatına atılmadan mesleki deformasyon kurbanı oldum galiba. Bilmeyenleriniz için edebiyat okuyorum. Birileri gelip sürekli dil bilgisi ile alakalı sorular sorduğunda hayır size her şey yanlış öğretiliyor, aslında o öyle değil böyle şeklindeki söylemlerim zaten hep olağan şeyler. Ama son zamanlarda sohbet ederken sürekli olarak aaa bu kelimenin etimoloji (kökeni) ne acaba ya da bakın bu kelime buradan geliyor biliyor muydunuz söylemleri başladı. Bir de sürekli olarak yazım yanlışı düzeltme huyum var. Ortamdaki herkes de inanılmaz şekilde rahatsız oluyor ama söylemeden duramıyorum. Yani bağlaçların ya da kelimelerin yanlış yazılması beni aşırı yoruyor. Derste sürekli bu tarz hataları düzeltmek konusunda direktif aldığımız için biri özellikle uzun mesaj atıyorsa kafamda hemen yazıdaki hataları çıkarmaya başlamış bir halde buluyorum maalesef :( Sizin mesleki deformasyon yaşadığınız oluyor mu?
    karolunita
    derste mikrofonu açıp offffffluyorum arada. mesleki deformasyon işte
     asit
     nice kelimesini hep nays diye okuyorum :(
      ladydisko
      yolda yürürken binaları seyredip şunu şöyle yapmasaymışlar filan diyorum
       monaiman
       İnsan analizi..
        kaaninteyzesi
        herkesin kolundaki damarları incelerdim bir ara, iğne yönünü felan kafamda canlandırırdım.
         tsukyomi
         Saçma olan olmayan her şeyi okumak, saçma olan olmayan her insanı dinlemek, işin genellemek olmasından mütevellit genellemelerden nefret etmek, insanların konuşmalarındaki küçük ayrıntılara önem vermek.. Baş ağrısı mesleği bu.
          nickimdebileolmaz
          Bunları nasıl yapmışlardır diye düşünüp durmak.
           littlejohn
           baret takmaktan kafam düzleşti:D
            tivayci
            yy gördüğüm zaman yüzyıl değil yerleşim yeri olarak okuyorum.
             gizemlicikolat
             Uzaktan eğitim veren bir dershanede çalışıyordum. Çağrı merkezinde bla bladan arıyorum ismim Gizem diye başlıyordum çağrılara. Bankaya girdim sonra orda da zoraki arama yapıyorduk. Artık nasıl deforme ettiyse çağrı merkezi beni dershane ismini söyleyerek bla bladan arıyorum ismim Gizem dedim. Allahtan anlamadı karşı taraf blabank diye değiştirdim lafı.
              amakafamiznasiguzel1
              ilk defa bir yere misafirliğe gittiysem evin planı kafadan çiziliyor, cepheler tespit ediliyor, konumlandırma nasıl yapıldı tahmin yürütülüyor... artık rahatça çayımı içebilirim. bir de ilk defa gittiğim bir tuvaletin duvar fayanslarını sayarım kaça kaç acaba diye
              /
              0

              Tarihe Göre

              İçerik bulunamadı.