Mesajlaşma Uygulamalarının Kullanıcılardan İstedikleri Veriler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   rarero
   Arkadaşlar konumuz ülkece malum. WhatsApp isimli artık telefonların vazgeçilmez uygulaması haline gelen mesajlaşma uygulaması gizlilik sözleşmesini değiştirdi. Verileri Facebook ile paylaşma kararı aldı. Gözlerimi dolduran şekilde insanlar buna onay vermek istemediler ve alternatif oluşturabilecek uygulamalara yöneldiler. İçlerinden de en çok rağbet gören Telegram ve Signal olmuş. Verilerin yalancısıyız. Ancak Bip denilen uygulama da kullanılmaya başlandı çünkü devlet Bip konusunda ortak bir paydada buluşmuş. Şu an için en güvenilir olan Signal gibi dursa da ara yüz vb. özellikleri açısından bana göre Telegram daha cazip. Aşağıdaki tablodan da hangi uygulamanın nasıl bir güvenlik yapısına sahip olduğuna ilişkin ipucuna erişilebilirsiniz.
    kanadadabiryusuf0
    Whatsapp bunu ilk kurulduğundan beri Mark Zuckerberg ile anlaşıp yapıyordu şimdi sadece işi yasal olarak ortaya koydular kağıt üstüne çıkardılar.
     gulfemkaya
     Bu işin sonunda herkes bölük pörçük farklı mecralara yönelecek ve iletişim kopukluğu yaşanacak. Umarım whatsapp gizlilik politikasından döner de eski güzel günlerimizi görürüz. Kaç gündür bir mesaj platformu yüzünden ne kadar yıprandık. Çok basit görünen bir uygulama bile hayatımızda ne kadar büyük bi yer kaplıyormuş
      thetalentedmrripley
      Signal ile alakalı söyle bir şey dolaşıyor ama doğruluğunu bilemiyorum tabi. Iki komik video atacaz diye de fetocu muamelesi görmeyelim durup dururken.
       fromspace
       Biz signaldeyizde, rehberimdekiler nerde?
        damat-berat-official
        Yaşasın BİP Yaşasın Dedi
         57m
         Herkes signal‘e gecsin. 1 seneyi bulmadan facebook onuda satin alir. Su an bi boka yaramadigi icin almiyor zate n
          eflayilmaz
          Hiçbirinin güvenli olmadığını fark etmek...
           detokssuyu
           Whatsapp sen bize ne yaptın böyle? Günlerdir o mu iyi bu mu? O uygulama a verisini alıyor bu uygulama b verisini diye düşünmekten helak oldum. Çok sevgili devletimiz de bir şey yapmıyor. Başlı başına onların çözmesi gereken bir durum aslında ama Bip önermekten başka bir şey yapmadılar şimdiye kadar. Bakalım ne olacak bu işin sonu.
            nickimdebileolmaz
            Signal en güvenlisi gibi görünüyor ve açık kaynaklı bir program bu şu demek teknik bilgiye sahip biri ne tür şeyler yaptığını görebilir ve gizli saklı bir tarafı olmaz.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.