Mersin
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ince27
   Mersin'in Anamur ilçesindeki Köşekbükü Mağarası bir çoban tarafından tesadüfen keşfedildi. 20 milyon yıllık geçmişe sahip olduğu tahmin ediliyor. Sıcaklığın yıl boyunca 18 derece ve nem oranının yüzde 80 olduğu mağara büyük ilgi görüyor. Toplamda 500 metrekarelik alana sahip, birbirine açılan galerilerden oluşuyor. Mersin'in Anamur ilçesindeki Köşekbükü Mağarası sarkıtları, dikitleri ve travertenleriyle dikkati çekiyor. Mağara, içindeki havanın astım hastalarına iyi geldiği düşünüldüğü için halk arasında "Astım Mağarası" ismiyle de biliniyor. "Astım hastalarına iyi geldiği kanıtlanmış bir mağaradır" Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, mağarayla ilgili şu bilgileri verdi: "Bu mağarada hava sıcaklığı yaz kış 18 derece, nem ornanı yüzde 80-85'tir. Bu da astım hastaları için ideal bir hava oluşturuyor. Bu mağaranın şifa kaynağı olduğu eski zamanlardan beri söylenir. Bugün de bilimsel olarak astım hastalarına iyi geldiği kanıtlanmış bir mağaradır." [Fotoğraf: TRT Haber] 3 bölümden oluşan mağara ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görüyor Bir çoban tarafından tesadüfen bulunan mağara, 3 bölümden oluşuyor. Dilek, şifa ve huzur olarak adlandırılan bölümlere geçişler oluşturulan basamaklarla sağlanıyor. Sarkıt ve dikitler arasında büyülü bir atmosfer sunan Köşekbükü Mağarası, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Eşine az rastlanan bu mağara haftanın her günü ziyaretçilerini ağırlıyor.
    eliff04
    Sen yine mi geldin
     mrsnl33
     Aha twittercı dayi gelmiş yine
      sairsel
      Astım mağarası ve cennet-cehennem dedikleri yerleri gördüm bir daha da gitmem.
       marvelhulk
       peki canım sağ ol
        jarlvarg
        akepesiz cehapesiz de ne güzel yaziyormussun iste.
         cinayetvaraga
         ne oldu la? siaysetten uzaklaştın mı? parti marti kuruyormuşsun? seks partisi mi yapacaksınız?
          employlonely
          @
          https://doodlebaseball.io/
          doodle baseball
          , Bu mağarayı bir kez ziyaret etmeyi ve mağaradaki sarkıt ve dikitler arasındaki büyülü atmosferin tadını çıkarmayı çok istiyorum.
           isabellathomas
           my buddy's mother-in-law gets $80 an hour on the internet. she has been without work for 12 months but last month her earnings was $ 16778 just working vs50 at home for a few hours per week. . . Click the link.............................................
           https://careershome48.blogspot.com
           https://careershome48.blogspot.com
            lesiora744
            Köşekbükü Mağarası, doğanın mucizelerinden biri! 20 milyon yıllık geçmişi ve eşsiz atmosferi ile büyüleyici bir yer. Astım hastalarına şifa dağıtan havası ve üç bölümü ile (Dilek, Şifa ve Huzur) görülmeye değer. Sarkıt ve dikitlerin arasında
            https://dreadheadparkour.com/
            dreadhead parkour
            yapmak adeta bir macera! Ziyaretçiler için ideal bir yer. Haftanın her günü açık olması da büyük bir avantaj. Doğayla iç içe olmak ve şifa bulmak için Köşekbükü Mağarası'nı mutlaka ziyaret edin!
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.