1
7.11.2020
Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın Görevden Alınması (7 Kasım 2020)
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   johnnybravo
   Yalın bir şarkısında "Bir varmışım bir yokmuşum" diyor hani işte hikaye tam da böyle Merkez Bankası eski başkanları için. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanı, 16 ay önce faiz konusunda anlaşamadığı Murat Çetinkaya'yı görevden almış yerine Murat Uysal'ı getirmişti. Murat Uysal da koltuğunda çok kalamadı. Yeni Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal oldu. Ne yazık ki her Merkez Bankası Başkanı değişiminde sonuç daha da kötü oluyor. Gelen gideni aratıyor desek haksız sayılmayız ama asıl suçlu Merkez Başkanları mı? Sanmam. Çözümü başkanları değiştirmekle mi bulacağız? Yoksa kötü giden ekonomimizin altında yatan temelden gelen problemler mi var?
    dio-gundem
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, TCMB Başkanı Murat Uysal, görevden alındı. Bu suretle boşalan göreve Naci Ağbal atandı. Ağbal'dan boşalan Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına, İbrahim Şenel getirildi. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyeliğine de Nihat Zeybekci atandı.
     redblack
     Bagimsiz merkez bankasi cinim benim 🥰
      dmr_evnn
      darısı damat bakana :/
       gilad-pellaeon
       kabile devleti hareketleri bunlar
        bendemistimama
        Hic sempatik gelmiyodu. Tam bi ak kadro adamiydi. Zaten tezide calinti diyorlardi. Kendisini oraya getiren guc simdide pecete gibi isini gorup atti. Liyakatla gelmeyen geldigi gibi gider. Bize ornek oldu.
         yabadabadu
         Damat bey devam mı?
          djsinemovic
          Merkez bankasının başına allah çıkıp geçse yine bir şey değişmez
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.