35
18.11.2020
Menüdeki Fahiş Fiyatları Görünce Mekandan Ayrılmak
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   Bir mekana gitmişsin, rahat rahat oturmuşsun, menüyü istiyorsun, menü geliyor, rakamlara göz gezdiriyorsun, rakamlar bir hayli astronomik, fiyat/performans dengesi sıfır ne yaparsın? Kalkıp gider misin? Bir bardak su ya da çayla paçayı kurtarmaya mı çalışırsın yoksa battı balık yan gider kafasıyla oturmaya ve bir şeyler yiyip içmeye devam mı edersin?
    detokssuyu
    Ben su ile yoluma devam etmeye çalışırım. Öyle hemen kalkıp gidemem utanırım. Yapılması gereken bu ama benim asla yapabileceğim bir şey değil. Yediğimin içtiğimin hesabını yapmak daha mantıklı bence.
     redblack
     Çay içer kalkarım.
      busrawashere
      oraya bir daha gitmeyeceğimden çeker giderim, zaten tanıdıklarım da enayi olmadığından gitmezler
       sedefartuny
       Bir mekanın ortalama fiyatları dışarıdan aşağı yukarı bellidir. Tatil bölgelerinde bir kerizleme operasyonu olabiliyor ama orada da kalkıp gitmek gerek. Parayı sokaktan mı topluyoruz?
        absurdizm
        Heryerde simit+ayran
         okadin
         Zerre umrumda olmaz kalkıp giderim. Ben oraya girdiysem fiyat politikasını tahmin edebildiğimden girmişimdir zaten ama enayi yerine koyuluyorsam kimse kusura bakmasın. Garsonlara servis açtırıp, en özel ve güzel yeri isteyip ayrılanlar oluyor o doğru bir şey değil. Bu yapılacaksa kimseyi zahmete sokmadan yapmak lazım.
          mrlawyerkk
          Menü beklerken uzun süre oturup yer işgal ettiysem ya da lavabo vs. kullandıysam hemen kalkmam bütçem dahilinde çayımı, suyumu içerim.
           imailahorsilahh
           Çay bile içmeden kalkarım
            gizemino
            Ben eskiden çay falan içip kalkardım ama şu anda o tarz mekanlarda çayın bile fiyatı en az 6-7 tl olduğu için... Artık hiç acımam yok direkt kalkıyorum mekanlardan
             eflayilmaz
             Yurt dışında çok sık gördüğüm bir şey genelde kapıların önünde fiyatlarıyla birlikte menü oluyor ona göre mekana giriyorsun. Türkiye'de de böyle yapan birkaç muhit var da keşke hepsi böyle yapsa da ona göre mekanlara girsek ben de genelde utandığım için duruma göre küçük bir şeyler eğer biraz daha param varsa aman bu seferlik de böyle olsun diye içim acıyarak para veriyorum
              ladydisko
              kalkıp giderim giderken masanın üstündeki peçeteyi cebe atarım masanın üstünde şeker varsa onu da alırım
               asit
               verdiğim paraya değecek olduğunu düşünürsem oturup yerim hiç acımam.. aksi durumda telefon gelmiş gibi yapar uzarım..
               /
               0

               Tarihe Göre

               İçerik bulunamadı.