Melih Bulu'nun Asla İstifa Etmeyi Düşünmüyorum Demesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Prof. Dr. Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne atanmasının ardından olaylar devam ediyor. Üniversitedeki eylemler sürerken, İstanbul ve Ankara'da da protestolar oldu, gözaltılar yaşandı. Prof. Dr. Melih Bulu, yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya konuşan Bulu, "İstifa etmeyi asla düşünmüyorum" ifadelerini kullandı. Bulu'nun açıklamaları şöyle: "(LGBT kulüp üyeliklerinin sonlandırılması) Burada LGBT kimliği hedef alınıyor gibi bir yaklaşım yok, Boğaziçi kurumsal olarak her kimliğe saygılıdır. Benim LGBT bireylere yönelik asla bir tepkim söz konusu değil. Ben de LGBT bireylerin haklarını ve özgürlüklerini savunan bir insanım. Ancak bu üniversitede kulüpleşmek için önce aday kulüp statüsü alınıyor siz de biliyorsunuzdur, 2 senelik bir izleme süresi oluyor. LGBT aday kulüptü, henüz kulüpleşmemişti. Açıkçası süre aşımı vardı, bizden önceki yönetim işi uzatmış, 6 ay kadar önce dolmuş süre. Bu infiale yol açan serginin materyalleri LGBT kulüp odasından çıkınca, bir de üzerine PKK ile ilgili bir materyel de yine aynı odada bulununca kulüp adaylığı iptal edildi. Öğrenciler bunun üzerine rektörlük binasını ablukaya aldılar." Yazısında, Melih Bulu'ya istifayı düşünüp düşünmediğini sorduğunu söyleyen Alçı, Bulu'nun "Asla istifayı düşünmüyorum. Başta bu krizin 6 ay içinde biteceğini öngörmüştüm, öyle de olacak" yanıtını verdiğini aktardı.
    gilad-pellaeon
    ben açıkça söylüyorum öncelikle allah korusun torpil oldu melih buluh gibi prestijli bir yere rektör olarak atandım bu tepkilerin yüzde birini dahi görsem anında istifa ederim hiç yalanım yok. Torpil benim en nefret ettiğim şeydir benim babamda zamanında patronu akrabasına torpil yaptığı için haksız yere atıldı o deneyimi ben yaşadım allah kimseye torpil yüzünden haksızlığa uğratmasın.
     gizemino
     Son olaylardaki tavrından sonra istifa etmesini beklemiyordum zaten tavrı şaşırtıcı değil
      bisosyolog
      Mansur yavaşın buna çok güzel bir teklifi olmuştu.. keşke dinleseydi
       maskoff
       çok ayrı bir bilinç seviyesi bu. yani atanmış olarak gelmenden rahatsız akademisyenler. biz seçelim diyorlar. sen hala neler diyorsun? garip.
        badideasensei
        Jehdjdhjdhdh😑😒
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.