MEB Onaylı İlkokul Kitabında Çocuklara Suriyelileri Kabullenme Mesajları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   me_out_bye
   ... Eğitimi kimin verdiği önemli tabi. Kendi istekleri doğrultusunda çocukları yönlendirmekten hiçbir zaman vazgeçmediler. - İlkokul düzeyindeki bir çocuk! Cümlesine Selamun Aleykum diye başlıyor. Suriyeli olduğunu söylüyor ve beraber olmaktan mutlu olduğunu söylüyor. Beraber yaşamalarının gerektiği mesajı veriliyor çocukların zihinlerine.
    lovewkoko
    selamın aleyküm mü? okullarda artık bu mu öğretiliyor?
     absurdizm
     bu ne IBAN hatip kitabı mı
      absurdizm
      bizim MEB bunları da onaylamıştı
       oedon
       Selamün Aleyküm dışında saçma bir şey yok ilgili resimde. 20 sene önce ilgili resimdeki Suriyeli çocuk yerinde ben vardım. Ne yapsınlar okulda ırkçılığı mı öğretsinler, kendi milletinden olmayan çocukları dışlamayı mı öğretsinler neyin propgandasıymış bu? İlkokul yıllarım bu aptal zihniyet yüzünden kavga, gürültü ve patırtıyla geçti. 1. Sınıfa giden bir çocuk nefretle yüzüme bakarak “sizin atalarınız, bizim atalarımızı katletti” cümlesini kurdu. Evde çocuğu nasıl fişlemişlerse artık potansiyel tehdit gözüyle algılandım. Tabi buna karşılık bana ilgi ve merakla yaklaşarak candan arkadaşlık yapan insanlarda oldu. Ailelerinin tercihleri yüzünden çocuklarına nefret beslemenin bir alemi yok. Madem aramızdalar, onlara bu vatanın kıymetini öğretmeli ve bu doğrultuda yoğurmalıyız. Biliyoruz ki sevgili devlet büyüklerimiz kendilerine kapı açarken Avrupa’dan yüklü miktarda kaynak elde etti. Bunun suçluları belli. Tepkiniz yanlış karar alanlara olsun, çocuklara dokunmayın.
        patronicee
        Bizim ülkemizin çocuğunu niçin tekerlekli sandalyeye koymuşlar? Ve o selamun aleyküm niçin? Kaçıncı sınıf hangi kitap bu?
         voila
         Midem bulandı
          abdes_terligi
          LGBT gençler için ne zaman kabullenme mesajları gelecek acaba. Yıllardır dışlanıyorlar.
           cinayetvaraga
           aynısını farklı din, milletlere de yapsanıza mesela. ama yine aynı yere geliyoruz, siz seversiniz ortadoğu çocuklarını.
            agac-ceviz
            Keşke çocuklar siyasete ve oluşacak nefrete malzeme olmasa!
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.