Mavi Bebek! Çocuklardan Ne İstiyorlar?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Son yıllarda çocuklarımızı hangi oyunlardan koruyacağımızı şaşırır olduk. Mavi Balina, Mavi Bebek, Momo. Bu oyunlar nereden çıktı? Çocuklardan ne istiyorlar? Bu oyunların yaratıcı ve yöneticilerin motivasyonları ne?
    hysosiri
    Mavi bebeği ilk kez duydum ama görsel korkutucu
     ozanesi
     Sıradan düşünceler ve tek tip düşünme dayatmasını aşmak adına güzel çıkarımlar bence. Zihni naya terbiye ediyor, geliştiriyor. KEşke bunlardan daha fazla şeyler çıksa.
      noobzac
      Fikir yeni değil. Sadece yöntem güncel. Motivasyonları basit: Kötü olmak.
       detokssuyu
       Çocuk değilim ama bu oyunlardan o kadar korkuyorum ki. Olur ya bir link gelir girmiş bulunurum tüm dosyalarıma ulaşır ve şantaj yaparlar diye. Travma yarattı resmen. O küçük çocukların, ergenlik çağını yaşayan gençlerin resmen psikolojilerini hedef alıyorlar, intihara uygun ortamı yaratıyorlar. Çok korkunç. Çocukları tamamıyla internetten uzak tutmaktan başka çare yok maalesef.
        mrlawyerkk
        Bir hukukçu olarak uzun zamandır üzerinde çalıştığım bir konu bu. Şahsım adına bu oyunun sağlayıcılığını yapan, linkleri çocuklara ulaştıran, çocukların kendi izinleri dahilinde bile olsa kişisel verilerine ulaşıp şantaj yapan kim varsa çok ağır yaptırımları olması gerektiğini düşünüyorum. Devlet büyüklerimizin de bu mevzuyu gündemlerine getirmelerini beklemekteyiz.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.