238
30.11.2020
MasterChef Uğur'a Yapılan Davranışı Bir Ben mi Haksız Buluyorum?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   gilad-pellaeon
   Evet tweetleri ırkçı nefret dolu olabilir ama onun kendi düşüncesidir ve kimseye saldırmamış kimseye düşüncelerini empoze etmemiştir. Dolayısı ile birisini düşüncesini söyledi diye böyle linç etmeye ahlak dersi vermeye ben karşıyım. Irkçılık ve bilimum nefret söylemine karşıyım ama sırf benimle aynı düşünce yapısına sahip değil diye birisine böyle haksızlık yapamam. uğur yılmaz düşüncelerini söylemiştir ve düşüncelerinden ötürü cezalandırılmamalıdır bakın ülkemiz bu yüzden cehenneme dönmedimi? yönetenler kendi düşünce yapısında olmadığı için insanları tasfiye etmedimi ayırmadımı? hele bakın böyle genç birisini bir hatadan dolayı ekranlar önünde linç etmek ahlak dersi vermek hedef göstermek korkunç bir şey ne farkınız kaldı şimdi ondan? bu çocuk sırf bu yüzden işinden olursa ekmeğinden olursa ekmek bulamassa nasıl hesap vereceksiniz? Acun ve ekibi. Nihat doğana böyle yaptınızmı? ana bacı küfürler eden ona rağmen survivora aldığınız şahsiyetlere böyle yaptınızmı? sütten çıkmış akkaşıkmısınız siz alıyorsunuz sanki kendi çocuğunuz gibi ekran önünde azarlıyorsunuz? hele 9 sene önce yazdığı bir yazı yüzünden bakın 9 sene!
    dr.rock
    ne demiş, olay nedir, Uğur Yılmaz'ı tanımıyorum 10 dk dan daha fazla MC izlemedim, bilgi pliz
     eski_bi_tanidik
     Keşke bastan baksalarmiş hesaplara. Toyken yapmış bişeler. Affedilmeyecek şeyler yapmış. Ama O kadar emek verip yarışmanın bu zamanlarına kadar gelmiş. Ta yıllar önceki attığı twitler yüzünden bütün emekleri boşa gitti :/
      cinayetvaraga
      Doğru diyorsun. keşke kişiye HER YERDE DÜŞÜNCESİ, YAPTIKLARI, SÖYLEDİKLERİ ne olursa olsun saygı gösterilse. ama nerdeeee. amk onun. o yüzden biri yanıyorsa herkes yanacak. bu düzen bozulmaz, bu bitmez, değişmez. tatlı canınızı yormayın. bugün o, yarın başkası.
       meyvesebze
       Acun kendisine baksin Evlilik disi cocugu var Simdi de cocugu yasinda kizla birlikteligi Herkes yaptigi yanlisin bedelini ole bole oder Zengin olunca neden normallestirilio bedel odenmio Esra erolda Muge anlida cocuk disi evliliklere,cocugu yasinda kizlarla birlikteliklere yuh ceken bi topluluguz Acun yapabilir..Cunku tablet verio!!!
        muzlu-pasta
        Kimsenin bir insana sırf doğduğu ırk yüzünden küfür etme hakkı yok ama 8 yıl olmuş hepimizin düşünceleri ve terbiye yapışı degişti hem o bir yemek yarışması bari yemegin kötü diyip eleselerdi üstelik sanki ordaki insanların harikalarmış gibi ahlak dersi vermelerine sinir oldum
         gumball-w
         Ya yıllar önce yaptığı şeyler sizi ne ilgilendirir programda bir şey mi yaptı sanki! survivor da ana bacı sövenleri şampiyon yapıyorsunuz ama,kendinizin yapmadığı rezillik kalmıyor ama, yazık ettiler çocuğa
          canece
          Evliyken neredeyse kızı yaşındaki bir kadınla yasak ilişki yaşayan ve ondan çocuğu olan adam ahlak satmasaydı bari şu çocuğa.
           bendemistimama
           Bu dio icin once master chefi arastirdim sonra o yarismadaki uguru sonra o ugurun ne yaptigini sonra bunun bana neden dert olacagini dusundum ama cok dusunmedim isim vardi
            killforyou
            milletim beni affetsin deseydi yetmez miydi ya. zaman aşımı dedikleri şey böyle durumlarda işlemiyor mu ayrıca. ders çıkartırsın umarım diye çocuğu rencide etmişler. ekranda hiçbi falsosunu görmedik. nihat doğan'ı reyting için ekrana çıkaran insanlardan ahlak dersi aldık. harika gerçekten harika.
             emre_akdag
             Acun her zaman kendi bildiğini okuyan biri hani biraz da egolu ben yaptım oldu zihniyetinde bu yüzden tv8 ve onun abuk subuk formatlarını takip etmiyorum
              kanzap
              "Başkalarının ayıbını örtmekte gece gibi ol." sevgili acun.
               ecemovskiii
               Kendileri sutten cikmis ak kasik ya. Zayif bulduklari halkaya boyle ders vermeye calistilar akillarinca. Once donup bi kendi yediginiz haltlara bakin. Hangimiz gecmiste hata yapmadik ki? Bu kadar mi suursuzsunuz ya.
                volkan-turker2
                Karaktersizlik
                 herseyinaktivisti
                 Kesinlikle haksızca bir davranış. Kaç yıl önce ergenlikte söylenen şeyler. Kim bilir kaç kişi bu şekild düşünüyordu, yıllar geçtikçe değişti. İnsanlar büyüyor.
                  cokbilmisdegilcokbilen
                  Beni asıl sinirlendiren, diskaliye ettiğin yarışmayıcı bu şekilde çıkararak bunun üstünden prim kasmaya çalışmak. İzlediğim programı izlemeyi bırakıyorum an itibariyle. Çünkü gerçekten bu yapılanın haksızlık olduğunu düşünüyorum.
                   dr.rock
                   Nasıl bir mantık bu arkadaş, kürtlere oç demiş, bi magazin şovundan kovulmuş. Eee... Sanırsın idam edilecek. Birde ağlamak nedir onu anlamadım Bide program öncesi neden diskalifiye edilmemiş iş şova dökülmüş onu anlamadım Haaa Saçmalığın daniskasıııı Şimdi anladım
                    bisosyolog
                    Bu kadar mı düştü bu kanal da bunu yapıyor? Ya garip gurup keltoş murat mıydı neydi bile elendiğinde yalnızca diskalifiye oldu dediler. Bu yapılan düpedüz adilik. Çıkarıp da kendilerine resmen rant sağlamaya çalışıyorlar.
                     galatacimbm1905
                     Arkadaşlar bu yazdıkları Uğur'un karşısına maalesef ki çıkacaktı. Ve maalesef bu tweetler Uğur'un reşit olup artık kendi sorumluluğunu aldığı zamanlar atılmış. 17 yaşında olsa ''Hadi tamam, devlet tarafından hala çocuk statüsünde'' diyeceğim. Ayrıca tweetler sadece 2012 yılına ait değil. Günümüze kadar gelen kötü tweetler de mevcut maalesef. Uğur o tweetleri attığında maalesef ''çocuk'' olarak nitelendirilecek bir durumda değil. Maalesef atılan tweetlerin bazıları yenilir yutulur cinsten değil. Hadi ‘’ırkçılığı, holiganlığı, homofobikliği, tesettürlü kadınlara veya tesettürsüz kadınlara’’ olan tweetlerini çocukluğuna verip diskalifiye edilecek bir durum olmadığını varsayalım ki benim için de bu konulardan dolayı bir yemek yarışmasından elenmesi saçma olurdu. Ancak ortada ülkenin Cumhurbaşkanı’na hadi onu da geçtim yarıştığı kanalın sahibine hakaretleri mevcut. Siz size hakaret edeni kanalınızda tutar mısınız? Ayrıca Nihat Doğan ve Yasin Obuz gibileri ile Uğur’un yaptıkları bir değil.Sorun Uğur’un küfür etmesi değil,sorun Uğur’un hedef aldığı kişiler maalesef. Ha Nihat Doğan gibi bir müsveddenin de tekrardan programa davet edilmesi tartışılır ancak ben bu iki konunun karşılaştırılmasını oldukça anlamsız buluyorum.Bir değil çünkü.Ayrıca Acun’un özel hayatı ve zamanında bir hayvana etmiş olduğu küfür de bu olayla kıyaslanamaz.Her ne kadar etik değerlerinden yoksun olsa da yaptıkları yine de iki reşit insanın ilişkisi ve aldıkları kararlar var ortada. Acun’un ilişkileri de Uğur’un yaptıklarıyla kıyaslanacak bir kıstas değil. Evet Uğur’un yaptıkları ile karşılaştırdığınız her olay çok kötü ve sorgulanması gereken olaylar ancak kendi içerisinde olması gerek. Ben burada Acun’un avukatlığını yapmıyorum aksine dün reyting uğruna yaptığı şeylerden sonra hiçbir şekilde saygı da duymuyorum ancak haklılığınızı tam olarak ortaya koyabilmeniz için Uğur’un attığı tweetler ile eşdeğer durumda olan olaylar ile kıyaslama yapmalısınız. Dün Acun Medya hiç hoş olmayan bir davranışa imza attı. Sözde ‘’Kendisini millete anlatıp özür dileme fırsatı tanıdık.’’ gibi bir hareket yapmaya çalıştıysalarda ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Acun dün haklıyken haksız durumuna düştü. Bir insanı milyonlar önünde rencide ederek reyting kasmaya çalıştı. Karşısındaki insanın düşeceği durumu ve sonrasında psikolojik sıkıntılar yaşama gibi varsayımları yok sayarak yaptı bunu. Düne kadar haklı olan Acun Medya dünden sonra kendisini yerin dibine soktu. Uğur’un yaptıkları ile illa bir şeyleri kıyaslayacaksanız Acun’un bu tutumunu kıyaslayın. Çünkü dün Uğur’a yapılan Uğur’un attığı tweetlerden bile daha aşağılıkça bir hareketti. İnşallah Uğur dediği gibi artık o kafadaki Uğur değildir ve bundan sonra çok güzel bir hayatı olur. Yolu açık olsun.
                      hinata
                      He ya Acun da zaten ırkçı ve cinsiyetçi tweet’ler yüzünden gönderdi. Fenerbahçe, rte ve kendine yazdıkları yüzünden gönderdi. Ta buradan başlıyor sahtekarlık. Acun’dan da iğrenci Somer. Hepimizin ahlakı kurtuldu şimdi aferin size. Irkçı ve cinsiyetçi tweet’leri yüzünden de Uğur’a da laflar hazırladım ama uzunlar başka zaman yazarım. Şu kadarını söyleyim ama Furkan Emir ve Uğur kadın düşmanı Bi çeteydi zaten. Diğer ikisinin de bundan farklı olduğunu sanmıyorum. Acun, kurdu mahkemeyi ve infaz etti. Hangi sıfatla? Hangi yüksek ahlakla?
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.